Jak bezpiecznie zdefragmentować rejestr i pliki anty wira?

witam mam trochę pofragmentowany dysk przez pliki które sie uruchamiają z systemem i za bardzo nie da sie ich ruszyć czym mozna to w 100 % bezpiecznie zrobić ??

System XP SP3

Możesz np. pobrać program(30 dniową wersję testową) TuneUp Utilities 2010 i nim zdefragmentować rejestr i dysk. Są też inne programy, wystarczy, że wpiszesz w google “programy do defragmentacji rejestru”, tudzież “programy do defragmentacji dysku”.

ok rejestr już z defragmentowany ale co z plikami od antywira które sie tak samo zabezpieczają przed defragmentacją jak rejestr

Nie dasz rady ich zdefragmentować, bo te pliki są w użyciu. Musiałbyś przez tryb awaryjny, bo te pliki nie chcą się zdefragmentować ze względu na to, że są używane przez antywirusa.

Jest takie coś jak boot defragmentation, czyli defragmentacja w trakcie rozruchu systemu, do której nie są potrzebne płatne programy:

http://www.dobreprogramy.pl/UltimateDef … 13278.html

http://www.dobreprogramy.pl/UltraDefrag … 12757.html

a mozna defragmentować w linuxe ?? bo mam linuxa live CD wtedy nie będzie antywir włączony :smiley:

czy może lepiej ten tryb awaryjny :smiley: tylko mam klawe na USB i przy włączaniu F8 nic nie daje można jakoś inaczej ??

Zainstaluj sobie najlepiej z drugiego linku ten program, co podał deFco247. Potem, wchodzisz w ustawienia, i zahaczasz włącz pod skanowanie podczas rozruchu systemu. Potem zamykasz program i uruchamiasz ponownie kompa. Program powinien sam wystartować po pojawieniu się ekranu z logo Windowsa i niebieskim paskiem. Co do klawisza f8, to klawiatury usb tak mają, rozwiązaniem jest wejście w bios i ustawienia opcji usb keyboard support na enabled. Niestety musisz sobie jej sam poszukać, bo nie napiszę Ci gdzie ona jest, bo to zależy od tego, jaki bios ma Twoja płyta główna.