Jak bezprzewodowo połączyć komputer z neostradą?

Witam! proszę o poradę w następującej sprawie:

moj komputer znajduje sie na parterze i chialbym go przeniesc na pietro lecz tam nie mam gniazda telefonicznego, a z przyczyn technicznych nie moge przeciągnąć tez kabla. mam neostrade 1mb. czy router bezprzewodowy rozwiaze moj problem? jakie urzadzenie wybrac? jak owo bezprzewodowo polaczenie bedzie wygladalo?

z gory dziekuje za porady i pozdrawiam

Stawiasz router i konfigurujesz go, żeby łączył się do neostrady zamiast standardowego modemu. Modem chowasz do szafy. Szczegóły konfiguracji doczytasz w instrukcji od routera.

Przeniesienie na piętro może się nie udać. Jeśli nawet złapiesz tam sygnał będzie on słabszy i z twojej neo 1Mbit zrobi się neo 256kBit :wink: Najlepsze będzie połączenie kablowe.

Bzdura, jak kupisz dobry router to pociągnie, taki lepszy, droższy.

Idź do sklepu, i zorientuj się co i w jakiej cenie jest, może coś wybierzesz.

No i oczywiście jakaś dobra karta Wi-Fi, która złapie sygnał i pociągnie dobrą prędkość łącza.

Ja osobiscie udostępniałem 4 osobom neta przez Wi-Fi, najdalej do 30m i jakoś szło dobrze. U mnie i u nich internet był bardzo dobry.

:slight_smile:

Jasne, zawsze pozostaje kwestia jakości samego urządzenia. Sklepik może udostępnić ci sprzęt wifi do testów jeśli ładnie poprosisz :slight_smile: (ustawowo możesz zwrócić towar do sklepu do 10 dni od daty zakupu, bez podania przyczyn).

Jeśli mieszkasz w domku, to problemem mogą być zbrojenia w stropach i ogólnie ściany, ale jeśli nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.