Jak bootować oryginalne Ubuntu bez wykorzystywania iBoot?

Witam,

kupiłem Mac OS X i zainstalowałem go na osobnym dysku, żeby zainstalować system lub go bootować trzeba używać płytki " iBoot " która jest stworzona aby bootowac system Mac OS X na PC.

Wszystko ładnie działa, bootowanie systemu Mac OS X, OS X bardzo ładnie mi działa na PC.

Ale teraz coś dziwnego. Instalowałem system kilka dni temu dziś się z 3h z OS X bawiłem. I zachciałem przejść znów na Ubuntu, więc odłanczam dysk z Mac OS X i podłanczam dysk z Ubuntu, i teraz niesamowita rzecz, Ubuntu nie chce się bootowac, pokazuje jak by nie było wcale dysku, mam w BIOSie ustawione, najpierw CDROM później HDD. A teraz najlepsze, aby uruchomić Ubuntu muszę także je bootować przez płyte "iBoot " nigdy tego nie miałem.

Może mi ktoś pomóc aby system Ubuntu bootował mi się bez pomocy płytki iBoot?

iBoot - to płyta która się bootuje później można ją wyciągnąć i włożyć dysk Mac OS X wcisnąć F5 i normalnie możńa zainstalować tylko oryginalny system Mac OS X. Później możńa bootowac Mac OS X z dysku za pomocą tej płytki.

(Teraz jestem zmuszony także Ubuntu z niej bootować.)

PS. Mój przyjaciel mówił że Mac OS X mogło mi coś w biosie nadpisać. Wie może jak to można naprawić?

Moja płyta główna “GIGABYTE GA-G31M-ES”

Raczej niemożliwe. :wink:

A jak przestawisz bootowanie na HDD z Ubuntu jako pierwsze, nie z CD, to dzieje się tak samo?

On już wie. Zapomniał wyjąć karty SD z czytnika…

Potwierdzam.

Problem rozwiązany.