Jak bootować system z płyty DVD z dosa?

Uwaga!! Mam oryginalonego windowsa, ale płyta jest na tyle zarysowana, że kilka plików nie chce się skopiować !!

Nagrałem na płytę DVD system Windows XP Home Edition ale w nero przy ustawieniach bootowania coś pomieszałem i teraz po włożeniu płyty do napędu zostaje przekierowywany chyba do dosa. Najpierw wyskakuje jakis komunikat z FD 1.44mb …potem masa innych a na końcu DR-DOS A:/

czy jest jakaś możliwość aby jakoś włączyć instalaor?

Ustaw bootowanie z cd, w biosie.

jest ustawione z cd

Zrób kopię 1:1 na CD bez kombinowania. Nośnik Windows nie ma żadnych zabezpieczeń przed kopiowaniem.

:roll:

nie mogę zrobić kopii ponieważ płyta jest na tyle zarysowana że kilka plików nie da się skopiować, poza tym już nie mam żadnych czystych płyt w domu a musze jak najszybciej zrobić reinstall

Dodane 08.01.2011 (So) 21:56

jest taki komunikat przy starcie płyty:

Boot from CD 1.FD 1.44MB System Type-(0F) CDBOOT: Cannnot boot from CD - Code:4

nie ma, musisz mieć dobrze nagraną płytę

Nawet jeśli uda Ci się zbootować,system nie ruszy z powodu braku plików.Spróbuj zmienić A:\ na literę DVD-ROM x:\XP setup C:\ Myślę też o zmianie bootowania na HDD,ale to było jeszcze w Win98…http://support.microsoft.com/kb/307848/pl

Jakich plików !

Płyta jest odczytywalna, albo nie.

W czasie robienia ISO kopiowana jest surowa zawartość płyty, więc ewentualne kłopoty mogą wystąpić z odczytem jakiegoś sektora (ścieżki), ale na pewno nie pliku.

Wypalać płytę możesz czym chcesz byle została wypalona jako boot-owalna, ale do zrobienia ISO z którego będzie wypalana polecam użyć: ImgBurn

Udało mi się tym programem odczytać prawidłowo nawet taką jedną (zniszczoną) płytę z którą nawet alkohol miał problemy.