Jak całkowicie odinstalować programy

Witam mam pytanie(jak wszyscy :smiley: ) chciałem znaleść jakiś program do odinstalowania programów na ubu i nie mogę może ktoś z Was ma dobry program i da link na niego ? Dzieki!

Do zarządzania oprogramowaniem pod Ubuntu służy menedżer pakietów, apt, zobacz graficzną nakładkę Synaptic, w Ubuntu dostępną w System → Administracja → Synaptic Menedżer Pakietów

chodzi mi o taki jak na win REVO UNINSTALLER lub podobny na ubu

Nic w stylu Revo nie jest tu potrzebne. W Synapticu wyszukujesz przeznaczony do usunięcia program, używasz opcji “Zaznacz do całkowitego usunięcia” i po aplikacji nie ma śladu.

apt-get remove lub dpkg -r ewentualnie aptitude remove ;p

OK dzieki

Do całkowitego usunięcia to apt-get --purge remove NAZWA_PROGRAMU

próbowalem sinaptic menedzer plików i wyskoczyło cos takiego ““prosze wprowadzic wlasne hasło aby wykonać zadania adminisrtacyjne”” ubu zainstalowano mi w serwisie wiec nie znam hasła i sinaptic nie chce sie uruchomic może jest jakieś standardowe hasło którym mozna go uruchomić??

Zobacz tutaj:http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-3609.html jak zmienić hasło użytkownika.

PS Ale jak się logujesz, to nie wpisujesz żadnego hasła? Bo jeśli tak to chodzi o to hasło.

mowiniak , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.