Jak całkowicie opuścić program Insider?

Zaktualizowałem swoją LUMIĘ 640 do Windows 10 v.1709 czyli do Fall Creators Update poprzez Windows Insider. Kompilacja, która obecnie jest na telefonie jest kompilacją “Public Release” (10.0.15254.369).
No i chciałbym przy niej zostać otrzymując tylko aktualizacje z tej gałęzi. Właśnie jako “Public Release”.

Kliknąłem „Przestań otrzymywać kompilacje Insider Preview”, ale na następnym ekranie nie było opcji całkowitego opuszczenia, lecz “Przesyłaj mi kompilacje do następnego wydania systemu Windows”.

Za MS:

Zalecamy przerwanie uzyskiwania kompilacji, gdy urządzenie korzysta z kompilacji produkcyjnej, dzięki czemu nie będzie konieczne przywracanie urządzenia. Kompilacje produkcyjne są stabilne, otrzymują aktualizacje serwisowe i zmniejszają ryzyko utraty danych przechowywanych na urządzeniu.

Jak kliknę “Przestań uzyskiwać kompilacje w wersji Preview niejawnego programu testów” to przenosi mnie na stronę:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10584/windows-10-stop-receiving-insider-builds

Niby jest tam punkt “Rezygnowanie po zainstalowaniu kolejnej kompilacji produkcyjnej”, ale kończy się on punktem 5. “Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zrezygnować z otrzymywania kompilacji na urządzenie.”.

No i co dalej? :wink: Bo żadnych więcej instrukcji nie ma…

… po co pisać dalsze instrukcje, skoro żadnych dalszych kompilacji nie będzie …

1 polubienie

A ciekawi mnie jedna rzecz. Ty masz public release? Ustawienia fabryczne też powinny załatwić sprawę (teoretycznie).

Tych “dużych” jak np. April Update nie będzie, ale będą te zawierające poprawki i to jeszcze do grudnia 2019 roku. Ale nie o to mi chodzi.
Mi chodzi o to, jak po wgraniu tej obecnej kompilacji FCU całkowicie zrezygnować z Insaidera i używać wyłącznie kompilacji “Public Release”.

“Jak zrezygnować z programu Windows Insider?
Możecie zrezygnować w dowolnym momencie z uczestnictwa w programie Windows Inisder. Rezygnacja oznacza, że nie będzie otrzymywać kolejnych, testowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Aby zrezygnować należy wejść do ustawień niejawnego programu testów i wybrać opcję Przestań otrzymywać kompilacje Insider Preview. Następnie należy kliknąć w opcję Przesyłaj mi kompilacje do następnego wydania systemu Windows. Teraz wystarczy potwierdzić nasz wybór i w ten sposób nie otrzymamy żadnej testowej wersji systemu.”

Źródło:

Numer kompilacji na to wskazuje:

No fajnie, tak właśnie zrobiłem, ale… po tych krokach mam to, co najlepiej wyjaśnią te trzy zrzuty ekranu:

A ta opcja na taki granatowy kolor przestań całkowicie otrzymywać kompilacje Insider gdzie prowadzi?

Dokładnie tu, gdzie napisałem w pierwszym poście, niestety…

Tak jak piszą, można załatwić to także ustawieniami fabrycznymi. Więc chyba ta opcja zostaje. :slight_smile:

Nie bardzo rozumiem, tam są jaby dwie części tego artykułu, pierwsza
Rezygnowanie po zainstalowaniu kolejnej kompilacji produkcyjnej
(Zalecamy zrezygnowanie z otrzymywania kompilacji niejawnego programu testów wtedy, gdy na komputerze lub telefonie jest zainstalowana kompilacja produkcyjna — stabilniejsza wersja systemu, której można używać na urządzeniu przez dłuższy czas.

Zrezygnowanie z otrzymywania kompilacji na urządzenie, na którym zainstalowano kompilację produkcyjną, nie powoduje utraty danych.)

I ona się kończy punktami
4.Wybierz przycisk Start , następnie pozycję Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows, a następnie pozycję Przestań uzyskiwać kompilacje niejawnego programu testów.
5.Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zrezygnować z otrzymywania kompilacji na urządzenie.

Oraz druga
Rezygnowanie przez przywrócenie pierwotnego systemu operacyjnego urządzenia
(Aby wrócić do stabilnej kompilacji, przywróć system operacyjny, który był zainstalowany na urządzeniu w momencie zakupu.)
Ona opisuje powrót do Windows Phone 8.1 - to mnie nie interesuje.

Kurcze, no naprawdę nie wiem…

Chodzi o ten fragment:
"Aby przywrócić system Windows 10 Mobile lub zresetować jego ustawienia: wybierz przycisk Start , a następnie pozycję Ustawienia > System > Informacje > Zresetuj telefon"

Jest taki fragment, ale właśnie w tej drugiej części, jako punkt 3. Hmmm…

Nie wiem, jutro nad tym pomyślę, teraz jest już trochę za późno na taką zabawę, a poza tym nie jestem przekonany do resetu i nie wiem co usuwa.

Resetowałeś kiedyś komputer/laptop? Resetując, jest automatycznie usuwane konto na danym sprzęcie (nie myl z usunięciem fizycznym konta MS), przez co jest się automatycznie wypisanym z Insider (jak się tam było) i są usuwane pliki i ustawienia i jest potem mniej więcej, jakbyś zainstalował na czysto tą a nie inną kompilację. Z tymże trzeba wejść z czegoś na MSA i usunąć połączone urządzenia z historią i trybem gry offline (o ile włączyłeś w MS Store). :slight_smile:

1 polubienie

Poczytam o tym, ale już nie dziś. :wink:
Za dziś dzięki. Jutro też jest dzień.

https://support.microsoft.com/en-in/help/4026524/windows-10-get-the-mobile-update, ale wygląda na pomyłkę przy angielskim tłumaczeniu / aktualizacji.

1 polubienie

@Radek68, które rozwiazanie pomogło?

@anon25492837 - na pewno dam znać, jak to zrobię.

Na razie wiele wskazuje na to, że może pomoże reset telefonu, ale na telefonie mam sporo różnych rzeczy (aplikacji czy kontaktów), więc najpierw muszę przemyśleć jak to zrobić, aby nie było potem problemów. Poza tym większość aplikacji mam zainstalowanych na karcie pamięci, nie wiem, czy najpierw je usunąć, czy nie, czy trzeba ją formatować… A co z kopią zapasową? Pewnie nie należy jej przywracać (tak piszą), ale tego też nie wiem na pewno. Czyli cała konfiguracja.
No generalnie trochę zabawy pewnie z tym będzie, więc się do tego nie palę. :wink:

1 polubienie