Jak całkowicie usunąć niechciane rozszerzenie Avira Browser Safety w Chrome?

Witam

 

Mam taki problem że ja kiedyś testowałem w tym laptopie antywirus Avira Free, ale i tak później odinstalowałem tego antywirusa, tylko niestety jest taki problem jeśli jak zrobię reinstalację przeglądarki Chrome lub jak utworzę nową osobę w przeglądarce to Chrome pyta się o instalację rozszerzenia od producenta antywirusa Avira Browser Safety, ale ja nie mam antywirusa Avira Free.

 

Jak całkowicie usunąć żeby się nie pytał o instalację?

spróbuj wykasować klucze z rejestru : uruchom : regedit : szukaj klucza - wpisz avira i wyrzucaj wpisy , w swoim profilu C : Użytkownik może masz tez jakieś pozostałości po avirze (C://Użytkownicy …

 

Pisałeś że odinstalowałeś program sprawdź czy są rozszerzenia w samej przeglądarce

 

https://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/1766

Problem rozwiązany

 

Sam pozbyłem się wymuszającego komunikatu o instalacji Avira Browser Safety w Chrome.

 

Dzięki tej stronie:

http://www.howtogeek.com/140464/how-to-manually-uninstall-a-globally-installed-chrome-extension/

 

Więc zrobiłem tak:

1. W rozszerzeniach było włączyć tryb programisty i sprawdzić identyfikator rozszerzenia Avira Browser Safety.

2. Wchodzimy w regedit i w HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Google\Chrome\Extensions trzeba było usunąć folder z nazwą powiązany z identyfikatorem rozszerzenia Avira Browser Safety.

 

Znam lepszy i bardziej skuteczny sposób od tego poprzedniego który dla mnie jest nieaktualny:

  1. W rozszerzenia włączamy tryb programisty i kopiujemy identyfikator rozszerzenia Avira Browser Safety.

  2. Wchodzimy w regedit i w szukamy za pomocą nazwy jako identyfikatora rozszerzenia i usuwamy wszystkie foldery z nazwą powiązane z identyfikatorem rozszerzenia.

 

Po tym zabiegu jak uruchomiłem przeglądarkę Chrome to rozszerzenie znikło i jak zrobiłem znowu reinstalację Chrome to ten komunikat o instalacji Avira Browser Safety się nie pojawia!