Jak całkowicie wyłączyć Windows Defender?

Nie raz pewnie dziadka zawalidrogę za kierownicą, gubiącego się kompletnie w ruchu miejskim, on ma prawko od 70 lat…

Po co sie tu wpisujesz nie majac pojecia o czym jest rozmowa? Najbardziej irytujacy sa wlasnie tacy pseudofachowcy,dajacy bezuzyteczne rady. Krystian podal rozwiazanie,z mojej strony eot.

Ojej, to po co było zaczynać dyskusję?

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SecurityHealthService]
“Start”=dword:00000004

Skopiuj to i wklej w notatnik i zapisz z rozszerzeniem reg i dodaj to do rejestru.
Uruchom menedżera zadań i przejdź do do zakładki Uruchamianie i kliknij prawym przyciskiem myszy na Windows Defender notification icon i wybież opcję Wyłącz.
Później restart komputera.

PS. Zawartości plików reg otaczaj jako kod, nigdy nie wiadomo czy forum discourse nie wytnie jakiegoś ukośnika, bo używa go do innych celów lub np. te apostrofy:

“Start”=dword:00000004    vs    "Start"=dword:00000004

To było dawno temu, instalacja antywirusa firmy trzeciej nie powoduje już wyłączenia Defendera. Był nawet okres, że Defender blokował inne antywirusy.

Ale pytanie czy masz na myśli Windows Defender Centrum Zabezpieczeń (Security Center) (Windows 10 CU 1703+).

Ja się już gubię w tych zmianach Windows 10. Chodzi mi o antywirusa, antymalware czy jak oni to tam nazywają w MS. To co skanuje pliki i trzyma ikonkę w zasobniku.

Czy ktoś potrafi racjonalnie wyjaśnić po co to wyłączać?

Nie mając antywirusa z jednej strony nie ma sensu, z drugiej to całe Windows Defnder potrfi użyć 100% CPU i RAM. Mając antywirusa, po co kolejny defender?

Ja osobiście wyłączam ze względu na kiepską wydajność defendera i małą skuteczność. W spoczynku Defender używa 100% CPU, RAM i dysku, bo skanuje system plików 24h.

Nie wiem jakim sprzętem dysponujesz ale nie zauważyłem na żadnym z komputerów jakiegokolwiek obciążenia spowodowanego aktywnością Defendera.
Jedynie czasem podczas bezczynności dyski w stacji roboczej zaczynają mielić podczas skanowania.

2x Xeon, 32GB RAM.

U mnie najsłabszy obecnie i5 - 540m/8GB, kompletnie na nim nie zauważam kiedy Defender cokolwiek robi.

U mnie skanuje raz na tydzień, a używam dużo słabszej maszyny - bardziej odczuwam jak aktualizacja się zawiesi i TiWorker ma wysokie obciążenie (jak zgłupieje poważniej, to zapycha dysk nawet cały w 3 godziny - jakieś 98 GiB w cbs.log).

tutaj czytania a czytania przewijania a nikty nie odpowiedzial z sensem na pytanie jak go wykluczyc z prosesow mi on terz widnieje w procesach i wpierdziela 12% a nie chce by wpirdzielal nawet 1% od tego a co do ochrony polecam addguardian tyle w tenmacie anty a wracajac do tematu wylaczania nawet proces hacker nie pomaga na yt i w google sa stale powtarzane sposoby qa one nie dzialaja defender mam off a w procesach nadal jest ktos pomoze ?

Może spójrz na mój temat.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SecurityHealthService]
“Start”=dword:00000004

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wscsvc]
“Start”=dword:00000004

=======================================================================

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
“DisableAntiSpyware”=dword:00000001

Zapisz pod nazwą .reg i uruchom pc ponownie po zastosowaniu rejestrów
1 wyłącza security center a drugie defendera…

Możesz też całkiem skasować totalnie z systemu defendera oraz inne toksyczne usługi/ aplikacje - polecam stronę z obszernym FAQ Fdossena


Mirror: https://github.com/adolfintel/Windows10-Privacy

@eredin9318
Jaka administracja takie forum …

Nie wiem czy jest sens oczekiwać, że wróci moda na czystki w wątkach, że zostaje odpowiedzieć rozwiązująca temat a reszta w “subtematach” do kosza.

@krystian3w
Piękne słowa ale też 3/4 modów łącznie z admintem też do wyrzucenia bo biorą w łape aby sponsorować i promować śmieciowe e-markety jak x-kom… itp. itd…