Jak chcesz otworzyć ten plik

(michael3114) #1

Witam, otrzymałem na tej stronie pomoc wielokrotnie więc piszę jeszcze raz z problemem. Oczywiście znowu Windows 10. Tak jak w temacie, co jakieś kilka godzin wyskakuje mi komunikat - Jak chcesz otworzyć ten plik? i róźne programy. Wiem, że sporo osób ma z tym problemy lub miało, szukałem po internecie jakiejś pomocy, ale bezskutecznie, może tutaj znowu ktoś mi pomoże :slight_smile:

(kuba3351) #2

Wybierz np. Notatnik i w pasku tytułowym będzie pełna ścieżka do pliku. Dowiesz się co to za plik, a to może naprowadzić Cię na trop jaka aplikacja może chcieć go otworzyć. Jeśli okaże się, że plik jest nieistotny, można spróbować go usunąć. To może też oznaczać wirusa obecnego w systemie.

(Astor44) #3

Jak wyżej, a ponadto: Ustawienia > Aplikacje domyślne i przycisk Resetuj tak, aby przywrócić wartości domyślne.

(michael3114) #4

Jak się pojawi wykonam wszystkie te czynności, uruchomie ponownie komputer i się odezwę czy pomogło :slight_smile:

Wyskakujące po starcie systemu okno
(michael3114) #5

Tak jak powiedział kuba3351, pojawił się komunikat i otworzyłem za pomocą Notatnika. Takie coś mi wyskoczyło:

(Atis) #6

Usuń zaplanowane zadanie odnoszące się do pliku C:\Program.txt
Autoruns -> Scheduled Tasks
CCleaner -> Narzędzia -> Autostart -> Zaplanowane Zadania

(michael3114) #7

I w CCleanerze mam usunąć wszystkie Scheduled Tasks?

(Atis) #8

Czy ja napisałem o usunięciu wszystkich zaplanowanych zadań?
Przecież napisałem wyraźnie:

[quote=“Atis, post:6, topic:533973”]
zaplanowane zadanie odnoszące się do pliku C:\Program.txt[/quote]

(michael3114) #9

Nie widzę, żeby jakiekolwiek zadanie się odnosiło do tego pliku.

(michael3114) #10

(Atis) #11

Usuń zaplanowane zadania (Scheduled Tasks) oznaczone jako File not found
Poza tym widać, że miałeś jakieś wirusy, ale nie pokazałeś wymaganych logów:
Wyskakujące okienka MozillaFirefox

(michael3114) #12

Usunięte, nie zaglądałem do tego posta, od czasu kiedy już uporałem się z tymi okienkami. To mam podesłać tutaj logi z FRST’a ?

(michael3114) #13

Po usunięciu plików z dopiskiem File not found wyskakujące okienko już mnie nie dręczy drugi dzień :slight_smile: Dziękuje za pomoc, jak zawsze :slight_smile: