Jak chcesz otworzyć ten plik

Witam, otrzymałem na tej stronie pomoc wielokrotnie więc piszę jeszcze raz z problemem. Oczywiście znowu Windows 10. Tak jak w temacie, co jakieś kilka godzin wyskakuje mi komunikat - Jak chcesz otworzyć ten plik? i róźne programy. Wiem, że sporo osób ma z tym problemy lub miało, szukałem po internecie jakiejś pomocy, ale bezskutecznie, może tutaj znowu ktoś mi pomoże :slight_smile:

Wybierz np. Notatnik i w pasku tytułowym będzie pełna ścieżka do pliku. Dowiesz się co to za plik, a to może naprowadzić Cię na trop jaka aplikacja może chcieć go otworzyć. Jeśli okaże się, że plik jest nieistotny, można spróbować go usunąć. To może też oznaczać wirusa obecnego w systemie.

2 polubienia

Jak wyżej, a ponadto: Ustawienia > Aplikacje domyślne i przycisk Resetuj tak, aby przywrócić wartości domyślne.

Jak się pojawi wykonam wszystkie te czynności, uruchomie ponownie komputer i się odezwę czy pomogło :slight_smile:

Tak jak powiedział kuba3351, pojawił się komunikat i otworzyłem za pomocą Notatnika. Takie coś mi wyskoczyło:

Usuń zaplanowane zadanie odnoszące się do pliku C:\Program.txt
Autoruns -> Scheduled Tasks
CCleaner -> Narzędzia -> Autostart -> Zaplanowane Zadania

I w CCleanerze mam usunąć wszystkie Scheduled Tasks?

Czy ja napisałem o usunięciu wszystkich zaplanowanych zadań?
Przecież napisałem wyraźnie:

[quote=“Atis, post:6, topic:533973”]
zaplanowane zadanie odnoszące się do pliku C:\Program.txt[/quote]

Nie widzę, żeby jakiekolwiek zadanie się odnosiło do tego pliku.


Usuń zaplanowane zadania (Scheduled Tasks) oznaczone jako File not found
Poza tym widać, że miałeś jakieś wirusy, ale nie pokazałeś wymaganych logów:
Wyskakujące okienka MozillaFirefox

Usunięte, nie zaglądałem do tego posta, od czasu kiedy już uporałem się z tymi okienkami. To mam podesłać tutaj logi z FRST’a ?

Po usunięciu plików z dopiskiem File not found wyskakujące okienko już mnie nie dręczy drugi dzień :slight_smile: Dziękuje za pomoc, jak zawsze :slight_smile:

1 polubienie