Jak chłodzić E8200 albo E8400 BOX czy Pentagram FREEZONE

Pytanie jak w temacie… zamierzam kupić jednego z tych procesorów i w związku z tym mam pytanie jak go chłodzić. Box’owo czy Pentagramem Freezone NXC-100 CU ?

Co wybrać ?

Jak chcesz kręcić, to kup Pentagrama.

Bez kręcenia box w zupełnosci wystarczy.

A jak chcesz kupic to za około 90,- masz Pentagram’a Karakorum.

no właśnie pentagram’a mam [od starego komputera]

czy będzie on lepiej chłodzić niż BOX ?

Jakei Pentagram?

Skoro masz 701 zł na tego Pentagrama o którym mówisz w 1 poście to lepiej dołóż 10 zł i kup Pentagram Karakoum tak jak mówił goodprogram.

to jeszcze jedno pytanie… ze względu na ogromne rozmiary tego urządzenia chłodzącego czy zmieści się na Gigabyte EP35 DS3R ? :wink:

Musi się zmiescic.

Ten procek podkręciłem do 4Ghz bez zmiany napięcia, dodam jeszcze że wcale się nie grzał i przy tym taktowaniu na tym poziomie na normalnym chłodzeniu od Intela uzyskałem 42st C. Ten Pentagram to szkoda kasy :slight_smile:

no owszem jak nic się nie robi to będzie 42st C.

a jeśli chce się grać z 4GHz to temp. wzrasta :wink:

Tak wzrasta ale po 3 godzinnym testowaniu 3D markiem 2003 temperatura tylko zbliżyła się do 55st C :slight_smile:

Jeżeli chodzi o procesor to zdecydowanie E8200 po wykręceniu w testach z internetu (jeżeli można im wierzyć), nie było zbyt dużej różnicy a czasem w cale jej nie było, raz chyba nawet wynik był wyższy, nie opłaca się kasy wykładać więcej.

Można dołożyć do chłodzenia, przydać się może bardzo. :slight_smile: :slight_smile: :smiley: :smiley: :wink:

Ten procesor może spokojnie chodzić na chłodzeniu BOXowym przy zegarze 4Ghz. Myląca jest wada produkcyjna w prockach z serii E8x00. Czasami pokazuje że rdzenia mają po 60 stopni.

to jest możliwe w stresie przy podkręconym procu

Mam karakorum i się zmieścił. Trochę kombinowania było z zapięciem ale poszło :slight_smile:

Różnica w temperaturkach jest ok.10 stopni w moim przypadku na najwolniejszych obrotach wentyla na karakorum (1000 obr/min) w porównaniu do boxa, który się “rozkręcał” w miarę wzrostu temeraturki. :slight_smile:

podkręcasz… jeżeli tak to podaj do ilę dokręciłeś i jakie masz obecne temp. przy najmniejszych obrotach… :slight_smile:

Nie podkręcam.

Zakup chłodzenia tego był powodowany chęcią “posiadania” ciszy w obudowie z pasywką.

Docelowo zmienię wiatrak na noiseblocker :slight_smile:

Temp:

to 39-40 stopni na rdzeń w idle

a ok 45-52 przy pełnym obciążeniu na testach.

Z boksowym dochodziło do 63-65 stopni więc poprawa jak dla mnie jest znaczna a i cichsze to to jest.

ok dzięki za opnię… mam jeszcze jedno pytanie… jak masz tego karakorum’a to masz jeszcze miejsce na dodatkowy wentylator [z tyłu] ??

Tak. Mam 12cm noiseblocker.

Z tym, że najpierw trzeba zamontować ten z tyłu a potem pomęczyć trochę z zatrzaśnięciem karakorum na płytce :]

"z tyłu" chodzi o zewnętrzną stronę obudowy ?

Z tyłu mam na myśli ten z tyłu ale wewnątrz obudowy :slight_smile: zaraz pod zasilaczem.

Edit.

Właśnie zdemontowałem wiatraczek z karakorum i testuję orthos’em…