Jak chłodzić komputer

witam, mam pytanie jak można chłodzić komputer, bo zdjąłem już obudowe a on ciągle sie grzeje. i być może przez to występuje problem, który poruszyłem wcześniej : http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=72983. lub być może jest to wina płyty głównej : Nazwa płyty głównej Gigabyte 8I915P / 8I925X / 8I945G / 8I945P / 8I955X Series. jeśli ktoś może mi pomóc znaleść sterowniki albo coś to prosze o pomoc !

w którym miejscu się grzeje ?? dotknij zasilacz, wiatrak na procu kręci się ?? sprzęt podkręcany ?? napisz coś więcej podaj pomiary temp. z programu everest.

dorzuć dodatkowy wentylator na obudowę

Z tego co pisałeś na tym drugim forum wygląda, że grzeje się karta. Spróbuj zainstalować jakiś program tylko do pomiaru temperatury karty. Jeśli masz kartę ASUSa to zainstaluj ASUS SmartDoctor i ustaw odpowiednią prędkość wentylatorka na karcie. Co do innych firm to musisz sam poszukać odpowiedniego softu bo się nie wyznaję.

nie moge nic dodać bo komp jest na gwarancji

No to się nie dziw. Było pomyśleć i poczytać o gotowych zestawach. Teraz albo się sam bujasz z problemem albo do serwisu :slight_smile:

Czyli zerwałeś plomby i masz po gwarancji :lol:

tu jets link do temperatur.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a47 … 3211a.html

jeszcze z zainstalowanymi sterami di karty graficznej.

plomby moge założyć spowrotem :lol:

to co to za plomby, te typowe po zerwaniu pozostawiają ślady.

na mojej obudowie były taki nalepki tylko i wystarczy je przykleic spoerotem ;D

a jaka jest odpowiednia prędkość wiatraczka ??

chyba chodziło ci o inny program bo w tym asus smartdoctor jest tylko “engine” i " memory " ??

sam mam SmartDoctora i wystarczy po prostu kliknąć na inną zakładkę i masz obroty wentylatora. a w opcjach możesz obroty ustawiać do woli.

A jakie dokładnie obroty to ci nie powiem. Sam musisz sprawdzić jakie będą optymalne.

Jeśli nie masz innych zakładek lub nie wyświetlają się informacje to wygląda na to że nie masz karty od ASUSa.

smartdoctora miałem na oryginalnej płycie razem ze sterami i directem (na płycie są też inne tego typu rzeczy)

No więc nie bardzo rozumiem w czym masz problem. Odinstaluj wszystkie sterowniki do grafiki jakie tylko masz już w systemie :wink: (najlepiej usuń pozostałości jakimś programem do czyszczenia sterów). Zainstaluj najnowsze stery (ze strony nvidii!!), zainstaluj smartdoctora, ustaw odpowiednie prędkości wentylatora i wio. próbowałeś tak chociaż?

Pisałeś, że z zainstalowanymi sterami karta ma 58-60 stopni… Nie widzę powodu do “płaczu”. Mój 8800GTX w spoczynku ma 76 stopni, a w stresie ponad 80 i daje radę :wink:

temperature prockena można zobaczyć na BIOSie(najpewniej i najlepiej) ;] w PC-HEALTH ;] temperatura procka nie jest suuuper zła… co do grafiki to nie wnikam niech wypowiedzą się inni… możesz mieć trochę kurzu w radiatorze… mi przez rok trochę się tego zebrało i grzało go dosyć mocno tj. 60-68… i te trochę kurzyku które kątem oka wygląda niepozornie może utrudnić chłodzenie ;] tzn na trochę wygląda ;] nie zdejmuj radiatora jak coś tylko przedmuchaj czymś ;] bo wtedy i pastę byś musiał niepotrzebnie zmienić ;]

próbowałem wszystkiego nawet sfoematowałem dyski.

więc dlaczego się psuje ??

A cóż mają dyski do temp. karty grafiki?

Jeżeli grafa się grzeje to możesz:

  • oddać na gwarancję

  • wymienić/oddać do serwisu

  • zmienić chłodzenie/pastę term.

  • dołożyć wentylki do kompa, posprzątać, poukładać i zapewnić właściwą cyrkulację powietrza :slight_smile:

Pozdrawiam