Jak cofnąć ustawienie folderu?

Siostra chciała zmienić program domyślny w którym otwierał się jakiś plik i problem w tym że coś zrobiła i teraz każdy programem domyślnym dla każdego innego programu jest Internet Explorer i jak w niego wchodzę i to jest opcja ‘otwórz’ i po kliknięciu w nią wszystko mi się wyłącza. Nie mam pojęcia jak to cofnąć pomocy!

O jakie pliki chodzi?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik który otwiera się w Internet Explorer, Właściwości, zakładka Ogólne i jaka informacja jest przy Typ pliku. 

 

Jaki masz system operacyjny?

Przede wszystkim, powinnaś pisać większymi literami, gdyż nic nie widać :confused:

W wyszukiwarce menu Start powinna znajdować się magiczna ikonka z podpisem “Domyślne programy”.

 

 

Jak wskazuje dział, system to prawdopodobnie Windows 7.

 

wszystkie programy, nie mogę włączyć nic poza internetem i skype. Wchodziłam już tam gdzie mówisz i jest tak : File type :  LNK File (.lnk)  i jest to jedynie napis nic nie da się zmienić.  Windows 7

Pobierz http://www.winhelponline.com/blog/wp-content/uploads/unassoc_1_4.zip, wypakuj, kliknij prawym na Unassoc.exe i Uruchom jako administrator (Run as administrator).

 

 

@4lpha

Po pierwsze przy zabawie z rejestrem lepiej mieć pewność, po drugie do tematu nie wchodziłem przez dział (a informacja jaki to jest dział jest mała i wyszarzona więc mi umknęło)  :slight_smile:

Jest tylko mam angielski komputer, wszystko jest tam po angielsku a ja nie bardzo się znam. Niby coś tam zrobiłam żeby domyślną przeglądarką był chrome ale nic to nie dało

jezuu, działa! dziękuję bardzo :slight_smile: