Jak często macie problemy z komputerem

Witam, jak w temacie czy często zdarzają się wam jakieś problemy, niedogodności związane z komputerem. Jak na razie ja mogę się pochwalić, że u mnie wszystko działa sprawnie od kilku miesięcy. :slight_smile:

no to możesz być teraz pewnym, że od tego momentu wszystko zacznie sie chrzanić :stuck_out_tongue:

ze swoim rzadko (ostatnio w 2002r padł mi Codegen 300W :mrgreen: ) za to znajomych komputery psują się niestety dość często. W tym wypadku ich problemy = moje problemy…

1.Myślę,że wynika to z przestrzegania zasad,sporo użytkowników łapie spyware bo odwiedza strony niewiadomego pochodzenia i ściąga z nich różne programy,przed tym nawet antywirus,czy firewall nie uchroni.

2.Otwierają nieznane załączniki poczty.

3.Kupują niefirmowy sprzęt,często nieprzetestowany i uszkodzony,gdy firmowy jest nawet tylko o 10 zł droższy,pamięci,albo jeszcze gorzej zasilacze no name - potem system przypomina im błędami stop,że coś jest nie tak,albo spalają im się płyty główne.

4.Używają piratów,pobierając cracki z zasyfionych stron zawierające często dialery,trojany

ja mam to samo co piotrekplay(w sumie 5 komputerów + 2 laptopy + 1 dell) i to z powodu tylko ze akurat studiuje informatyke

ale myśle poprostu ze te wszystkie problemy biorą sie ze zwykłej niewiedzy użytkowników komputerów

i z braku chęci do używania wujka google

Ja ogólnie nie miałem nigdy problemów z komputerami.Pierwszy komputer kupiłem w 2002r. i przez ponad 5 lat tylko wiatraczek od zasilacza mi się spalił.W zeszłym roku padła mi płyta główna ale to normalne gdy komp ma 5,5 lat więc złożyłem nowy sprzęt jak w podpisie.Może i nie jest to rewelacja ale mam ten sprzęt już pół roku i nie miałem jeszcze żadnych problemów.

główne problemy z komputerem sprawia mój brat, który instaluje różne śmiecie…raz pomylił sterowniki do grafiki z jakąś grą…heh

A, jak u mnie wszystko działa od paru lat? :?

Ostatnio miałem problem poważniejszy … hmm, z 4 miesiące temu gdy zapodziałem klucz do Windowsa. Takto sprzęt mi chodzi stabilnie i samoistnie nie ma żadnych bsodów itp :wink: Również oprogramowanie mnie nie zawodzi :slight_smile:

Ja mam problemy tylko gdy sam je wywołam. Nigdy nie wystąpił żaden problem ot tak, sam z siebie. :stuck_out_tongue:

Z nowym kompem miałem problem na początku z dźwiękiem. Ale juz jest ok. A kilka lat temu w starym kompie musiałem kilka razy zmieniać napęd, ale poza tym od 2001 r. jakoś działa.

To powinni przeczytać wszyscy i wziąść sobie do serca, ale większość woli zganiać winę na zły system. Gdyby w telewizorach była taka możliwość kopania w jego oprogramowaniu jak w oprogramowaniu komputerów, to byłyby też identyczne problemy. Na szczęście w TV nikt nie kopie :slight_smile:

Co ty. Ja wczoraj swój kopnąłem- wkurzył mnie. :lol:

Ja mam dość często, ale to dlatego, że lubię grzebać tu i tam xD. Pierwsza “poważna” akcja była wtedy, gdy wykasowałam stery od dźwięku… ech człowiek był młody i głupi…

mi nieregularnie :slight_smile:

Codziennie

jak się dba to się nie ma :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :mrgreen: sporadycznie się jakiś program przywiesi albo coś w tym stylu ale to chyba każdemu się zdarza ,a ze sprzętem 0 problemów :stuck_out_tongue: :smiley:

no ja odpukać głębszych awarii nie miałem poza tym jak mi się na początku 2 razy winda zwaliła - serwis przyjechał i wszystko ok. jak się skończyła gwarancja to porostu dbam o niego i tyle. trochę go unowocześniłem - raz padł mi dysk to musiałem wymienić ale to normalne, a poza tym jak mam problem to sam go rozwiązuje. chętnie pomagam tez ziomkom jak im sie blaszak zwali. jestem w klasie humanistycznej ale z kompem żyje z pan brat i nauczyłem sie wszystkiego co umiem metoda prób i błędów!