Jak dbać o baterie w Laptopie?

Witam wszystkich!

Może moje pytanie odbiega treścią od tematów tu poruszanych, ale byłbym niezwykle wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi.

Pytanie dotyczy baterii w laptopie.

Otóż mam nowego laptopa z procesorem Centrino. Nie wiem za bardzo jak dobrze korzystać z jego baterii aby mi długo służyła. Laptop jest używany w domu, więc czy lepiej pracowac cały czas na stałym zasilaniu z gniazdka, czy może z baterii. Jak długo ładowac baterię. Czy dobrze jest ładować ją do momentu naładowania, czy ładować np.całą noc?

Ogólnie chodzi mi o optymalnie dbanie o baterie. Proszę o opinie.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników!!

Powiem tak…

Jak nie musisz, to nie korzystaj z baterii lecz z zasilania sieciowgo…

W przypadku, gdy musisz jechać na baterii - ładuj do naładowania (… i raczej nie widzę sensu ładowania przez całą noc) - ładuję zwyczajnie …pracując na podpiętym do sieci. :wink:

Ja tak ciągnę od dosyć długiego czasu …i jak dotąd nie miałem problemów.

W przypadku nowego sprzętu dobrze jest ją sformatować (podobnie jak w komórce…)

BTW

To chyba nie pytanie do działu software… :smiley:

Jak nowy lap, to proponuje rozładować baterie i naładować 3 razy,w ten sposób że pracujesz na baterii do wyłączenia lapa ładujesz i znów,bateria się uformuje jak należy.

Pracuj na zasilaniu sieciowym i zostawiaj lapa wyłączonego z podłączonym zasilaczem do sieci sam się będzie automatycznie ładował ile chce,pełna automatyka.

Co jakiś czas wskazane rozładować baterie do końca i naładować.

baterie laptopa szybko się rozwadowuja więc wydaje mi sie że lepiej korzystać z zasilania sieciowego :roll: