Jak dbać o baterię w notebooku?

hej mam pytanie co jest gorsze dla baterii laptopa trzymanie go cały czas pod zasilaniem w domu czy odłączanie go gdy bateria będzie pełna a później ponowne podłączanie gdy będzie rozładowana?

Trzymanie laptopa cały czas pod napięciem w niczym nie szkodzi baterii.

A baterii używaj tylko wtedy gdy nie masz dostępu do innego źródła zasilania.

… traktujecie te baterie jak by to było jajko …

czy to w lapku czy to w telefonach jakieś FORMOWANIE itp wymyślacie … :?

ja tam w ogóle nie zwracam uwagi na baterie nic nie formuje i jakoś baterie działają mi długo i trzymaja jak powinny .

co niektórym z nadmiaru wolnego czasu jakieś głupoty zaczynają latać po głowie ? :stuck_out_tongue:

ale nikt tu nie mówił o formatowaniu tylko czy sens jest ją co 2h ładować w ciągu dnia…

Bo jeśli laptop chodzi 18h i na baterii trzyma 2h to moim zdaniem szkoda baterii. Wolałem zapytać dla pewności na forum próbuje to uświadomić znajomemu że szkoda niszczyć baterie

@ lukaszm:google:

  1. Jak dbać o baterię?

  2. Jak nie zabijać akumulatora

lukaszm

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

//

OT kosz.