Jak dbać o lapka?

Witam.

Mam pytanie jak dbać o laptopa aby działal mi jak najdluzej?

Mam Acer Asoure E1-571 .

Windows 8.

Mam jakis antywirus WIndows Defender .

Czym skaanować lapka itp?

Zabierać go czasem do kina, kupić ładną bieliznę itd. …

No a tak poważnie - chodzi Ci bardziej o stronę programową, czy hardware? Programową się nie przejmuj (Windowsa zawsze można przeinstalować), co do hardware:

  • uważaj na czym kładziesz laptopa (nie zatykaj otworów wlotowych pod spodem!),

  • jak jest głównie używany jako stacjonarny, to:

* postaw go na jakimś podwyższeniu (nóżki zrób, albo od strony ekranu tak go postaw, żeby był pod kątem, będzie lepszy przepływ powietrza,

* jak zostało trochę kasy, to kup podkładkę chłodzącą, najlepiej z aktywnym hubem USB (wtedy odciążysz napięciowo płytę główną laptopa),

* jak używasz głównie jako stacjonarny, to wyciągnij baterię (będzie się mniej grzać), dodatkowo w połowie naładowaną baterię zawsze można schować do… lodówki, zachowa dłużej swoje właściwości i będzie kiedyś łatwiej go… sprzedać.

* jak głównie używasz jako  stacjonarny, to podłącz zewnętrzną klawiaturę i myszkę.

 

A tak ogólnie - używać, nie przejmować się - jak ma się zepsuć, to i tak się zepsuje, wszystko zależy od danego modelu. CIESZYĆ Się z zakupu a nie zamartwiać :slight_smile:

No a jak myślisz, jak bym dbał tak jak napisałeś to ile lat pociągnie ?

Bo mam go na Raty od Cyfrowego Polsatu i wychodzi 2500 :confused:

Jak Ci napisałem, wszystko zależy od szczęścia i wykonania laptopa - może i podziałać 15lat. Ja mam laptopa, który powininien już dawno “umrzeć” (felerna seria Pavilion 6400) a działa praktycznie codziennie od listopada 2007.

Najważniejsze - pilnuj, aby się nie przegrzewał (nic pod spodem laptopa, żadne kładzenie na łóżku) i tak samo przy otworze wylotowył z boku, czy tam z tyłu jak jest w tym modelu (niech nic nie stoi na za blisko, niech sobie spokojnie powietrze “przepływa”). Jak powiedziałem, świetnym rozwiązaniem jest podkładka “chłodząca”: http://allegro.pl/akcesoria-laptop-pc-podstawki-chlodzace-77780?order=qd

Jak Ci napisałem - nie daj się zwariować, to tylko przedmiot - jak ma się popsuć, to i tak się popsuje, nie ma co się przejmować pierdołami. Ja bym tylko dokupił zewnętrzne głośniki, bo słyszałem go w działaniu - 25lat temu mój zegarek z 7-mioma melodyjkami brzmiał lepiej (“gimby nie znajo”)  :wink:

Sposoby dbania o laptopa tzn. laptop nie zalicza gleby, nie grzejesz go np. leżąc sobie w łóżeczku a laptop na kocyku (skutecznie zatkane otwory wentylacyjne), nie jest  zalewany np. herbatką/colą, nie jest włączany na zimno np. wrócił w zimę z dużego mrozu i odrazu guziczek power i żeby w środku nie było fabryki kurzu (czyszczenie od czasu do czasu).

Jednym słowem dbać (jedyny element który się wymienia to bateria).

 

Ps. mój asus ma już 4 lata i się trzyma w stanie bdb.

Baterie wymienic O.o? Mozna dokupic?

Tak można kupić baterie jak ta ci nie będzie już służyła.

Pamiętaj by bateria była jak najrzadziej rozładowana i odstawiona na długi czas.

Jak wspomniano - jasne, że można kupić baterię - jak laptopa masz podłączonego non-stop do zasilacza, to możesz ją całkiem wyciągnąć (bateria pożyje dłużej i laptop). Pamiętaj, że zanik zasilania wyłączy laptopa, oraz że laptop może stracić troszkę na stabilności.

p.s. używaj tego laptopa, po to on jest. Są laptopy, które wytrzymują po 15lat.

Witajcie,

stworzyłem konto tylko po to, aby odpisać na ten post.

Pod żadnym pozorem nie wyciągajcie baterii z laptopa, tym bardziej nie chować jej do lodówki!  Co to za idiotyczna hiper-ostrożność.

Jak dbać o baterię.

Raz - dwa razy w tygodniu odłączyć lapka od sieci (elektrycznej, nie internetowej:)) dać mu zjechać poniżej 20-30% i wznowić ładowanie. Tutaj kłania się genialna funkcja(od w7 chyba) aby ładowało baterię np. do 95%(ja tak mam i stan baterii skacze miedzy 95 a 100%). Dalej. Kabel!! To też część laptopa, nie jakiś drut, od którego szerokopasmówka LAN ważniejsza. Nic podobnego. Jak zabieramy lapka na przechadzkę, nawet na stół 5 metrów dalej, najpierw odłączasz wtyczkę przy laptopie, później od sieci. Jak siadasz, zaś za tyłku, najpierw do sieci, pózniej sprzęt. Nigdy nie wyciągać baterii z laptopa kiedy jest włączony!!

Info dla tych, którzy jak ja, używają laptopa głównie stacjonarnie.

Tak, jestem graczem.

Tak, miałem same laptopy.

Jestem szczęśliwym użytkownikiem MSI Gaming gt70 z gtx780m.

Bateria w lodówce = bateria w śmietniku. 

RAmen bracia i siostry.