Jak długi max. może być kabel USB aby działal net?

Mam internet z Toi i możliwość podłączenia 2-uch komp.Stacjonarny na stałe (w pokoju syna) i laptop na USB (chciałabym w sąsiednim pokoju).Czy 10 m kable USB są do kupienia i czy net by działał w drugim pokoju na 10m kablu? Mam 5 m i jest OK ale nie sięga do drugiej komnaty… :?

W TOYA zawsze radzą ten bliższy komp podłączać przez USB a den położony dalej przez sieciówkę

Muszę cię zasmucić ale taki kabelek już nie będzie działać. A co byś powiedział na to żeby zrobić między nimi sieć, kabel UTP ma zaśięg ponad 100m nie pamiętam dokładnie.

Poczytaj TU

Czyli wystarczy kupić odpowiedniej długości kabel UTP i stacjonarny - pod USB a laptop w innym pokoju po UTP ?

Tak podłączasz pod PC USB i w tedy łączysz zwykłego peceta z laptopem za pomocą kabla UTP robiąc sobie sieć domową, tylko sie upewnij czy w obu komputerach masz karty sieciowe.

Zrobiłam tak jak mówi wossek, tzn:komp.stacjonarny bliższy (na nim stoi modem) połączyłam z modemem przez USB a kablem sieciowym połączyłam modem int. z laptopem w innym pokoju i… działa w laptopie a w stacjonarnym brak. Co jest źle, czy one mogą korzystać jednicześnie z internetu ?

Kablem sieciowym mają być połączone:

modem - laptop czy

stacjonarny - laptop ???

Mogą. Z tego, co napisałeś wynika, że potrzebujesz huba. Do tego oto urządzenia podłączasz oba komputery. Enjoy WWW :wink:

Jesteś pewien? Facet który instalował mi modem powiedzial,że mogą być podłączone 2 komp do niego…i były, i… działały tylko laptop był obok na USB :?

Jeżeli łączysz modem obojętnie czy to ze stacjonarnym czy laptopem to tylko przez USB nie przez sieciówke bo modem odpowiada w tym wypadku za konfigurację protokołu TCP/IP a Ty wprowadzasz po prostu sygnał, jeżli łączysz modem do karty sieciowej to nie będzie działać. Jeśli masz możliwość podpięcia dwóch komputerów pod modem to tylko przez USB i maksymalnie do 5m, najlepiej 2 - 2,5 m. Jeżeli chcesz udostępniać połączenie internetowe przez stacjonarny to do modemu przez USB podpinasz stacjonarny, a kablem sieciowym łączysz obie karty sieciowe stacjonarnego i laptopa, oczywiście skrosowanym nie prostym. Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniej konfiguracji obu kart sieciowych i najważniejsze na stacjonarnym udostępnienie połączenia internetowego, no i stacjonarny musi być cały czas włączony bo pełni on rolę routera lub serwera. Dlatego lepiej byłoby kupić jakiś tani router i kablem prostym połączyć sieciówki obu komputerów, wtedy nie musi być stacjonarny włączony aby internet był na laptopie.

Bardzo dziękuję za jasną i szczegółową informację :olaboga: . Miałam nadzieję, że będzie to łatwiejsze w realizacji.

Ale jeszcze się zastanawiam bo od początku (podłączenie przez fachowca) PC był podłączony kablem UTP z modemem i było OK.Dokupiłam 5 metrów kabla USB i podłączyłam modem (drugie wyjście) do laptopa i działały oba. W związku z tym, że chciałam wyjść z laptopem do innego pokoju doradziliście mi aby kupić długi kabel UTP i będzie dobrze…nie jest.

Ja Ci napisałem zasadę ogólną, co zrobił fachowiec i jak skonfigurował nie wiem ale wszystko możliwe, przypuszczam, że przy odpowiedniej konfiguracji można i tak zrobić jak piszesz, czy to na pewno jest modem czy modem z routerem? Najlepiej pogadaj z tym co Ci konfigurował. Jeżeli na dwóch UTP nie działa to prawdopodobnie jest konflikt adresów nie kart sieciowych i może to tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji. W każdym razie ten modem jeśli to tylko modem spełnia rolę routera lub switcha.

modem : UTP i USB - są 2 wyjścia. I 2 komputery mogą być podłączone jeden (stacjonarny) -kablem sieciowym, laptop - USB.

Faktycznie muszę się skontaktować z kimś z toya bo pytał przy instalacji który ma być głównym komputerem , może faktycznie to chodzi o konfigurację.

Mam jeszcze pytanie : niedługo będę reklamować dysk bo przy konserwacji kompa w serwisie po roku od zakupu(czyszczenie) stwierdzonoże jest coś nie tak i trzeba reklamować. Rozumiem, że stracę wszystko i czy będę musiała sama instalować te wszystkie rzeczy do internetu, karty telewizyjnej itp? Przeraża mnie to, chyba sama sobie nie poradzę! To jest bardzo trudne? Mam na myśli kofigurację?

Wiesz, dla tego co to robi to nie jest nic trudnego, czasochłonne na pewno bo dobra instalacja wymaga paru godzin pracy, ale jeżeli będziesz reklamować w serwisie to możesz poprosić o zrobienie obrazu dysku albo przeniesienia całego systemu na nowy dysk / jest coś takiego jak kreator transferu pliku i ustawień jeśli masz XP Pro /. Bo dysk Ci na pewno wymienią bo tego raczej nie naprawiają. Możliwości jest wiele i w serwisie na pewno sobie poradzą, najwyżej coś tam zapłacisz. Ale z doświadczenia powiem Ci, że wskazane jest od czasu do czasu sformatowanie dysku i instalacja od nowa systemu / niektórzy zalecają raz do roku / bo podczas pracy z różnymi programami gromadzą się różne "śmieci " w systemie, szczególnie przy instalowaniu i odinstalowywaniu programów, które ujemnie wpływają na pracę systemu, spowalniają komputer i powodują generację błędów, zwisy, restarty itp.

Tutaj jest prawdopodobnie problem z dostępem do sieci, a nie z długością kabla. Prawdopodobnie administrator sieci umożliwia dostęp do Internetu po adresach MAC urządzenia. Przy rejestracji, był podany adres MAC modemu, co umożliwiało zmianę komputerów przez połączenie USB, aby działał komputer na skrętce, trzeba podać administratorowi adres MAC karty sieciowej. Najlepiej zapytać się administratora lub w biurze u Dostawcy Internetu.

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zastosuję się :slight_smile: .