Jak długo czeka się na wypłatę odszkodowania za samochód?

Witam,

Jak długo trwa procedura wypłaty pieniędzy za samochód z ubezpieczenia po kolizji gdzie została uznana szkoda całkowita samochodu?

Gdzieś wyczytałem, że według prawa jest to tak, że 30dni od dnia zgłoszenia kolizji, czy to prawda?

Ja czekałem 3 miesiące w PZU. Po tym z nich zrezygnowałem. W innej firmie kolega dostał po 2 tygodniach.

W PZU mi wypacali ponad miesiąc.

  • W jakiej firmie?

Ja mam w link4 jak coś.

Zasadniczo jest to 30 dni wedle ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Natomiast na to kiedy otrzymasz kasę wpływ ma kilka czynników jak np złożoność sprawy, kompletność dokumentów i co najważniejsze ilość szkód w Twoim rejonie, bo żaden rzeczoznawca do jednego poszkodowanego w danym rejonie nie pojedzie.

W Axa Direct

Rzeczoznawca już dawno oglądał auto i robił zdjęcia. Wie ktoś może co w przypadku gdy ubezpieczenie jest na inną osobę niż tą która spowodowała kolizje? Bo słyszałem że są jakieś problemy z wypłatami itd, ale to jak jest AC itd to też jest ten problem? :x :-x

Powinieneś mieć odpowiedź na te pytania w OWU, a że to sporo papierów z drobnym drukiem to niewiele osób je czyta.