Jak długo idzie przelew pocztowy

Witam wszystkich.

Wczoraj (23) o godzinie okolo 11.00 zrobiłem przelew pocztowy na konto bankowe. Jak ten przelew dlugo będzie szedł? Mam taka cichą nadzieję że do jutra dojdzie…

Czy może ktoś wie kiedy mozna bedzie spodziewać sie pieniędzy na koncie?

zazwyczaj 3 dni, ale może iść znacznie dłużej.

Podobno 2 dni, ale z pocztą to różnie bywa :smiley:

całkiem możliwe, że jeszcze dzisiaj dojdzie na drugiej lub trzeciej sesji rozliczeń międzybankowych, a jutro powinien być już na pewno.

stuprocentowej pewności niestety nie można mieć, w końcu to poczta polska :slight_smile:

2-3 dni robocze.

Podobno 2 dni, ale z pocztą to różnie bywa :smiley:

z mojego doświadczenia wiem że taki przekaz idzie minimalnie 3 dni ,a czeto dłuzej

2-3 dni

przelew to sie robi z konta na konto a Tobie chyba chodzi o wpłatę pieniędzy :stuck_out_tongue:

ja kilka razy robiłem na poczcie, raz jak wysłałem w poniedziałek do doszło dopiero w piątek… :?

najlepiej robić wpłaty w banku, obojętnie jakim, masz pewność że kasa dojdzie na następny dzień - opłaty są te same co na poczcie

nie bo w Banku sie płaci 6 zł za przelew a na poczcie 2,5 zł więc jest różnica

w ING i w PKO 2,5

Też było mi to ostatnio potrzebne, i nawet przeszedłem się na poczte zapytać. Usłyszałem, że taki przelew powinien iść 2 dni robocze.

W którym banku?? !!

nie za przelew tylko za wpłatę pieniędzy na rachunek. lukaszzek pisał jaka jest różnica pomiedzy przelewem a wpłatą na rachunek. Przelew jest t operacja wyłącznie bezgotówkowa - idziesz i zlecasz przelew.

Przelewy na konto bankowe realizowane są przez Pocztę Polską w ciągu dwóch, max trzech dni roboczych…

Płaci się za nie - 2.50 PLN za przelew w wysokości do 1000 PLN …