Jak długo jest ważny nr aktywacyjny Kasperskiego z Plusa?

Parę dni temu dostałem od Plus GSM kod aktywacyjny do Kaspersky Internet Security 7.0 na 1,5 roku (w zamian za popisanie umowy na abonament telefoniczny) i w związku z tym mam pytanie: czy mogę poczekać jakiś czas zanim go użyję? Czy on jest ważny te 1,5 roku od momentu, kiedy go podpisałem, czy od momentu kiedy go użyję. Problem wynika z tego że mam klucz do KIS ważny jeszcze pół roku, ponieważ w styczniu zakupiłem pakiet w sklepie. Czy mogę poczekać z użyciem tego klucza do czasu aż skończy mi się ważność klucza który kupiłem? Czy on po jakimś czasie wygaśnie?

z tego co mi się wydaje to dni z klucza upływają mimo niekorzystania

A czy ten KIS, który masz jest też w wersji 7 ? Jeżeli tak to po prostu dodajesz klucz od Plus GSM i Twój KIS najpierw “zużyje” to co Ci zostało z tego starego, a potem zacznie korzystać z nowego klucza.

KIS który mam zainstalowany jest w tej samej wersji (7)

Kiedy chcę go teraz wpisać wyświetla się komunikat ostrzegający o tym, że bieżący klucz aktywacyjny zostanie deaktywowany i stracę pozostałe tygodnie ważności bieżącego klucza. Czyli, że się nie dodaje… I traz nie wiem czy mam go wpisać (bo to i tak przedłużyłoby mi ważność pakietu) czy czekać do stycznia i wpisać wtedy? Mi się wydaje, że ważność tego klucza raczej nie upływa, bo gdyby tak było to klucze, które są w sklepach w pudełkach też traciłyby swoją ważność. Tylko ze ten nie jest kupiony w sklepie w pudełku z programem…

To pozostań narazie przy obecnym kluczu licencyjnym, a gdy jego ważność się skończy daj keya z plusa :slight_smile:

tez tak myśle, tylko nie jestem pewien czy tez klucz z plusa mi nie wygaśnie po jakimś czasie. Gdybym go wpisał teraz to i tak by mi przedłużył o rok (to jest klucz na 1,5 roku, z tego co kupiłem zostało pół roku)

Klucz z plusa Ci nie wygaśnie, a jak go wpiszesz po upływie tego którego zakupiłeś, to jest niewielka nadzieja, że będziesz miał po tum pół roku jeszcze 1.5 roku :slight_smile:

Z tego co wiem to musisz w ciągu 30 dni od podpisania umowy aktywować ten klucz.

a nie jest czasem tak, że klucz dostaje się od nich przez internet? (nie jestem pewien)

w ciągu 30 dni od podpisania nowej umowy lub najbliższego pełnego okresu rozliczeniowego trzeba wysłać smsa aby klucz otrzymać…

niestety nie wiem nic o wymaganym / dopuszczalnym okresie aktywacji / ważności - a też najchętniej zainstalowałbym i aktywował dopiero po powrocie z urlopu…

a jak wygląda sprawa z odsprzedażą takiego klucza? czy jest to zgodne z licencja? w koncu firma kupuje nowa aktywację na firmę otrzymuje fakture vat, i po wysłaniu sms’a (by otrzymac klucz do kasperskiego) za 1PLn otrzymuje na to fakturę, to dlaczego nie mozna by takiego klucza odsprzedać?

może ktoś posiada taki na zbyciu? :wink:

gdyby to było legalne to chętnie bym odsprzedał, ale chyba nie jest…

doświadczalnie sprawdzone - czas ważności klucza liczony od jego aktywacji (pierwszego użycia a nie pozyskania od plusa)

jak ja chciałem ten swój klucz wpisać to mi wywaliło że jest niepoprawny wiec nie skorzystałem z niego. nie chciałem go reklamowac u plusa bo szkoda zachodu o pare zł które straciłem na sms

parę złotych w promocji, bo przecież podpisałeś umowę, ale w sklepie dwuletnia licencja swoje kosztuje - może jednak warto?

Napisałeś, że pakiet KIS posiadasz w wersji 7.0 - Plus GSM oferuje kod aktywacyjny do KIS w wersji 2009 -> prawdopodobnie dlatego masz problemy z aktywacją nowego klucza. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby starą wersję programu wykorzystać, aż do końca obowiązywania starego klucza, a następnie zaktualizować pakiet i użyć klucza Plus GSM.

PS Przypominam o istnieniu pomocy technicznej, do korzystania z której nabyłeś prawo wraz z zakupem aplikacji -> http://www.kaspersky.pl/services.html?s=support

Pozdrawiam.

ten co mam jest aktywny do stycznia, wiec pewnie i tak kupie nowszego

Plus “rozdaje” kody do KIS 7 ale nic nie stoi na przeszkodzie (i nawet sam plus o tym pisze) żeby zaktualizować do KIS 8 (czyli 2009) - a licencję i tak masz na aktualizację bazy wirusów do KIS niezależnie od wersji oprogramowania. A jeśli nie widać różnicy (KIS8=najnowszy) to po co przepłacać (płacić za coś co już masz)…?

moze i masz racje, ale mam juz dosc plusa i użerania się z tymi kretynami. czekam do końca umowy i podziekuje im za współprace i ide do play.