Jak długo ładować baterię w ACER 5220?

Witam. Mam pytanie. Jak długo ładować baterię w ww. notebooku?? Bo jest ta dioda, która świeci podczas ładowania, gdy zrobi się zielona, włączam go i nie jest naładowane tak do końca… Ile ładować? i jeszcze pytanie, czy gdy formatuje baterię, rozładowała się, podłączam pod prąd i ładuję, czy mogę wtedy, podczas tego ładowania korzystać normalnie z komputera czy lepiej go wyłączyć?

Dla adminów: Czy ładnie napisałem? Postarałem się:p

Nowych baterii nie trzeba formatować, nie mają już efektu pamięci. Co do długości ładowania to spokojnie możesz ładować dłużej niż tylko do momentu kiedy dioda zasygnalizuje Ci że bateria jest już naładowana, ale też niech laptop nie będzie cały czas podłączony do sieci. Bardziej wierzyłbym tej diodzie niż oprogramowaniu:)

Czyli mogę podłączać do prądu kiedy mi to pasuje? Prosiłbym o opinie i doświadczenie innych, chcę potwierdzenia zdań napisanych przez Sidhmora:) Sidhmor, romumiesz mnie:)

tak mozesz ladowac kiedy tylko chcesz

Czyli podsumowując od początku użytkowania notebooka mogę go używać (chodzi o baterię) jak chcę i kiedy chce? Chciałbym się jeszcze dowiedziec od doświadczonych użytkowników laptopów, czy są jakieś różnice w użytkowaniu laptopów i PCów? Proszę o wyczerpujące wypowiedzi:) DZIĘKUJE:)

Przynajmniej raz w tygodniu używaj baterii, zjedź gdzieś tak do 20 procent naładowania i wtedy podłącz do sieci. Tak, żeby bateria pracowała.