Jak długo rosną nasze oczy?

Witam.

Tak sobie rozmyślałem, do którego roku życia rosną nasze oczy? Z tego co wiem to ma duży wpływ na zmęczenie oczu przy komputerze… Tym co oczy już nie rosną, oczy już nie męczą się tak bardzo gdy przesiadują przed monitorem, a tym co oczy jeszcze rosną, to oczy się męczą bardziej… Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat? JA tak myślę, że 12-16 lat to ten największy wzrost, a 16-18 to ten mniejszy, a wy co myślicie? Informatycy 20 lat siedzą po jakieś 20h i nic im nie jest! :lol:

hhm… z tego co pamiętam ze szkoly to oczy nie rosną wogule :stuck_out_tongue:

Głowa się powiększa, a oczy nie? Ciekawe… :o

Też słyszałem że oczy nie rosną :stuck_out_tongue: I to chyba prawda.

SPRAWDZ!

Jedź do przedszkola bierz przedszkolankę i małe dziecko … do lasu… i porównaj 8)

Zawsze się coś rozwija… Jak miałem 10 lat to miałem 2x mniejsze oko od ojca, a teraz mam prawie takie on, więc oko musi rosnąć. Nie wiem co to za bzdura, że oko nie rośnie…

w chwili urodzenia gałka oczna ma 80% wymiaru gałki osoby dorosłej

No i o te 20% widać różnicę? przecież to jest około 0,5 cm (Lub mniej i więcej zależy jakie kto miał i ma oko)

To przecie bzdura… Oczy rosną, bo tak samo jak np. pochwa u kobiet też rośnie, czy serce, wątroba itd tylko jak my jesteśmy mniejsze to te organa też są mniejsze. Pozdrawiam i odsyłam do żrodeł. [-X

Takie rzeczy to tylko w Czarnobylu… :mrgreen: :mrgreen:

Oczy rosną, bez jaj :stuck_out_tongue:

A np. moja mum[co oczy jej już nie rosną] jak siedzi przed kompem to wytrzyma z 30min i oczy…

Kwestia przyzwyczajenia, chyba.

Co wy jakies głupoty gadacie???, facet rośnie max do 21 roku życia, i nie jest wykluczone, ze oczy tez nie urosną. Skoru mówicie, że oczy nie rosną to dlaczego laserową operację oczów wykonuje się po 21 roku życią?? bo oczy muszą być prawidłowo rozwinięte.

:slight_smile: