Jak długo się czeka na internet na lini tp

Witam,

Tydzień temu zamówiłem internet w erze na lini tp. I moje pytanie ile mniej więcej czekaliście na internet od operatorów alternatywnych (netia, era, orange, dialog itp) na lini tp ???

Jak jest teraz?? czytając wątki sprzed roku lub 2 lat pisali że ok 30 dni.

Tak się składa,że przedłużyłem 2 tyg. temu umowę w Multimo.Zawarłem nową umowę ,czyli przedłużyłem na rok czasu.(prędkość - 6 mb/s. 63 zł./mies)

TP ma tydzień czasu na sprawdzenie możliwości techn. czy te 6 mb/s jest możliwe na moim łączu.Po tym czasie Multimo zadzwoniło do mnie i poinformowało mnie ,że od jutra powinienem mieć już tą sprawę załatwioną … i tak się stało.

Czyli ty już korzystałes z internetu na swoim łączu i tylko przedłużyłeś umowę. Ja pierwszy raz będe korzystał z internetu na lini tp, nigdy wcześniej nie miałem neostrady ani niczego podobnego. Więc jak sie ma sytuacja dla osób które zakładaja po raz pierwszy internet ? Lub takich którzy zmieniają operatora ?

Operator ma obowiązek w terminie do 30 dni uruchomić usługę, w praktyce bywa wcześniej. Zmieniłem TP na Netię, na internet czekałem ok. tygodnia, telefon po miesiącu.

Z reguły po raz pierwszy Internet podłączają szybciej niż przy przechodzeniu pomiędzy operatorami (gdzie jeden najpierw musi uwolnić linię).

dokładnie.

Korzystałem kiedyś z netu kablowe w Erze, ale później m.in na usługę TV przerzuciłem się do macierzystego operatora.

I w sumie nie żałuje, tym bardziej że teraz przedłużając abo, ma korzystniejsze warunki cenowe.

No ale wiadomo, każdy wybiera to co mu bardziej pasuje.