Jak długo startuje twój Firefox?

ostatnią pozycję dodałem tak dla śmiechu i byłem ciekaw ile osób ją wybierze ;). Nie zmienia to jednak faktu że firefox może startować długo i to bardzo długo. Dlatego zakładając, że komuś startuje ponad minutę ba nawet ponad 2 minuty można to uznać jako czekanie w nieskończoność bo przecież czas to pojęcie względne. I proszę was skończcie pisać o operze, chrome i czym tam jeszcze. Wyraźnie prosiłem aby nie porównywać tutaj przeglądarek bo to nie jest temat na takie pierdoły.

czas: 3.45 sekundy

sprzęt:

Processor: Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs),

Memory: 4094MB RAM - [Ocz reaper 2x2048 800MHz]

Video Card: ATI Radeon HD 4800 Series

Operating System: Windows Vista™ Home Premium Service Pack 1

Motherboard: DFI LanParty x48 UT T2R

dodatki:

adblock plus

aviary

download statusbar

flagfox

google toolbar for ff

java console

media converter

microsfot .net framework assistant

personas

reloadevery

wtyczki:

jest ich jeszcze więcej…

:o

mi startuje od razu po kliknięciu.

dodatki:

google shortscut, multifox, paste and go, personas, show ip, universal search, zrzuta.eu, adblock plus, colorfultabs, colorzilla, down them all.

laptop:

intel core 2duo 2.00GHz, 4GB DDR2, vista

bambareusz , to w takim razie Chrome i Opera uruchamiają się jeszcze przed kliknięciem…

Na takim sprzęcie jak twój, Firefox odpala się 5-7s z podobną ilością addonów. No chyba, że zamontowałes preloader

Od czasu do czasu warto wyczyścić historię - pomaga.

Obecnie 6 sekund

Procek: 2,4GHz, RAM: 512 MB

Dodatków sporo: FastDial, Adblock+, Delicious Bookmarks, Ubiquity, GreaseMonkey, Blipfox, Echofon

W czasie testu nie miałem uruchomionych żadnych innych programów - jedynie zegar Windowsa - RAM do dyspozycji Fx.

chrome też od razu mi się otwiera (IE tak samo (a opera to niech się schowa)). od marca tamtego roku, bez formatu…

otworzyłem 10razy FF po kolei i też od razu. A włączonych programów mam tyle co zawsze. (Hibernacja zamiast zamykania).

historię etc mam wyłączoną.

proszę bardzo: http://www23.zippyshare.com/v/83051958/file.html (tylko z tego co widzę na stronie jest w przyspieszonym tempie. ale po ściągnięciu normalnie śmiga).

PC: 1xAthlon XP 3000+ 2.2GHz, 1.5GB DDR1, HDD 80GB ATA100, OS: Linux Fedora

Firefox 3.6.3, dodatki AdBlock, DownloadHelper, DwonThemAll, HTML Validator,

–> zimny start ok 11 sekund

–> kolejny start ok 5 sekund

Ale i tak chodzi wolno w porównaniu do Chrome czy Opery, Flash na Pingwinie we Firefoxie chodzi o wiele lepiej niż na innych (gdzieś o 400% lepiej niż w Chrome).

Przy zimnym starcie duże znaczenie ma dysk, mniejsze RAM i CPU, przy ciepłym dokładnie odwrotnie (dysk prawie nie ma znaczenia, chyba że mamy b.mało RAMu).

Warto raz na kilka tygodni użyć SpeedyFox

Start Firefoxa przyspieszy wam kilkukrotnie. Oczywiście nie dożywotnio :wink:

U mnie około 2-4 sekund zimny start pod Ubuntu 10.04, natomiast pod FreeBSD maksymalnie 2 sekundy zimny start (Firefox kompilowany z kodu źródłowego) a mowa o Firefox 3.6.7 z wieloma dodatkami (około 20 dodatków) pod Intel Celeron M440 1,86GHz, 2GB RAM, dysk 80GB SATA 5200 RPM (system plików ext4 pod Ubuntu i obecnie UFS-2 pod FreeBSD).

Pozdrawiam!

Czyli wszystko jasne…

No tak. :lol:

3 sekundy wina że w ogóle nie mam dodatków

Ja mam z 10 dodatków i mojego Złomka.

Włączam FFa, idę sobie zrobić coś do jedzenie, wracam i dopiero widzę, jak przeglądarka staruje…

Ale na laptopie to tylko 5 sekund XD