Jak długo startuje twój Firefox?

Witam ot taki sobie temat, zabawa, tudzież gra jak kto woli. Tak jak w temacie piszemy dokładny czas startu Firefox’a, oraz wybieramy odpowiedni najbliższy przedział czasowy w ankiecie. Potem zobaczymy ja kto naprawdę jest z tą prędkością, oczywiście dla zabawy ;P. Osoby nie korzystające z Firefoxa albo chcące napisać coś w stylu zainstalujcie sobie opere/ chrome czy inne proszę o powstrzymanie się i poszukanie innego miejsca do prowadzenia wojen przeglądarek. Fajnie by było jakbyście napisali także jaki macie sprzęt :). Proszę także o nie pisanie iż to wina zbyt dużej ilości wtyczek pluginów, pamięci, bufora przeglądarki itp. Mówię o tym dlatego, że przeglądarka ma służyć do przeglądania, a nie czyszczenia i z założenia żadne dodatki nie powinny spowalniać jej pracy koniec kropka :). Poza tym to nie temat żeby się nad tym rozczulać. Do rzeczy.

Sprzęt:

c2d e8400 3,0 ghz

4 gb ramu 1066 mhz

Czas startu: 44,2 sekundy

6sekund

e5200

4gb 800mhz

2,5" dysk 5400

rozszerzenia:

adblock plus

element hiding helper

noscript

flashgot

gmail manager

greasemonkey

stylish

pearl crescent page saver

pluginy: java, silverlight, flash, wmp.

nie wiem coś ty tam naładował w tą przeglądarkę… ale mam nadzieję, że te 44 sekundy liczysz łącznie ze startem systemu

pozdrawiam

Ja sprzęt w podpisie i okolo 7 sekund :wink:

2 sekundy

i7 950

6GB 1600MHz

3,5 dysk 7200

Windows 7 Professional x64

rozszerzenia:

Niema

Pluginy:

java, flash, wmp.

Ja kliknę i od razu mi się włącza (1 sek) :slight_smile: Sporo zależy też od czystości rejestru :slight_smile: Ale jak włączam go za 1 razem to już są 2 sekundy ale i tak się ciesze :slight_smile:

kIntel core 2 Duo T7250 @ 2.00GHz, RAM 1GB, 32 bity System Vista hom prem :slight_smile:

Wtyczki:

2007 microsoft Office, Adobe acrobat, Java platform SD, Mozzilla defaul plugin, Shockkovave flash, Windows presentacion

Rozszerzenia:

Adblock Plus, IDM CC, Java console,M. net fomework Assitant

zapewniam cię że liczyłem od kliknięcia w ikonkę. Potem mogę wrzucić filmik jak chcesz :). I wcale nie mam tak dużo dodatków i pluginów.

5 sekund

AMD 2 x 3.0GHZ

2GB RAM

WD Caviar 320GB

Windows XP Proffesional

Dodatki : Adblock,Youtube Download,FlashGot :slight_smile:

3sek

Dell optiplex Gx 260

2.26 GHz

756 RAM

Win XP Proffesional

Dodatki: 12 (nie chce mi sie pisac m.in.: Real Player, google update itd.

Po przeczyszczeniu CCleaner-em 2sek :slight_smile:

5 sekund (od kliknięcia do załadowania strony startowej)

i7 920

12 GB RAM

Seagate Barracuda 7.12 ES.2

Windows 7 Ultimate x64

Dodatki: w sumie 30 sztuk (wypisywać mi się nie chce)

To jeszcze wynik z laptopa:

od kliknięcia do załadowania strony startowej (dla ścisłości - onet.pl) - 11 sekund

T7500

4 GB RAM

Seagate ST9320421

Windows 7 Ultimate x64

Dodatki: jak wyżej

Jak PC już “rozgrzany” to ok. 10 sekund, na “zimno” raczej bliżej 50 sekund. Zaznaczyłem średnią: 30 sekund.

Komp regularnie defragmentowany, czyszczony CCleanerem, rejestr czyszczony - ogółem zadbany komp :slight_smile: A wynik słabiutki. Dla porównania (dlatego zrezygnowałem z FF): Google Chrome najnowsza beta na zimno ok. 6 sekund, na rozgrzany: poniżej 1 sekundy :wink:

C2D E8200

6GB

Win 7 Pro x64

Seagate 500GB + WD 1TB

Dodatki: chyba 8 (WOT, DownloadHelper itp.)

Ponad godzinę xD

A na serio to ok 10 sekund. Za to Opera uruchamia się błyskawicznie :wink:

22 rozszerzenia, ok. 8 sekund - pierwsze uruchomienie. Drugie uruchomienie - 3 sek.

Pentium Dual Core 1,46 GHz

2 GB RAM

Windows 7 Home Premium.

A cóż to za funkcje, które wymagają tylu rozszerzeń. :stuck_out_tongue: Owszem. W Operze jest kilka fajnych rzeczy, ale nie tyle, by potrzebować 25+ rozszerzeń.

HP pavilion ze4125

Mobile AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+

RADEON IGP 320M (32 MB)

480 MB (PC2100 DDR SDRAM)

IC25N040ATCS04-0 (40 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100)

2-3 sekundy startuje z takimi dodatkami:

  • 1-click youtube video downloader

  • Adblock plus

  • Adblock plus: Element hiding helper

  • Gmail notifier

(jest ich wiele więcej lecz wyłączone, uruchamiam w razie potrzeby, ot tak jakoś)

Ok 3 sekundy.

Sprzęt to Intel DC 1.8 2GB RAM, XP,

ok 3 sek

AMD 6000+ 3.1GHz

Asus EAH4850

3072MB Kingston HyperX

ST31000528AS (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Dodatki :

91246293889690407598_thumb.jpg

Chwilę, tzn na tyle szybko, że nie zwracam na to uwagi. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że mój PC chodzi praktycznie 24h na dobę i Firefox gdzieś_tam najczęściej zostaje na pasku uruchomiony, to “start” jest natychmiastowy, bo startu nie trzeba :]

2 głosy. Dlaczego nie muszę zgadywać, kto jest jedną z osób, które wybrały tą opcję? :lol:

Start to 4,5s (mierzone stoperem :smiley: )

Dodatki:

Adblock Puls

Download Helper

Sprzęt:

Pentium II 334MHz

Ram: 128MB

Zasilacz: Fortron 234W

Do autora ankiety miałbym drobną sugestię: jeśli jest w ankiecie opcja

to dla przeciwwagi powinna być do wyboru opcja " startuje bez opóźnienia". Teraz jest do wyboru

jako najszybsza opcja. 1 sekunda to kupa czasu. To że może przeglądarka startować szybciej niż w sekundę, wiedzą ci którzy wiedzą.

8 sekund. Zainstalowanych 12 dodatków. Sprzęt: Pentium 4 3 ghz, 1 giga RAM DDR, system WIndows XP