Jak dobrać RAM do laptopa

Witam. Posiadam laptopa HP G6031. Chciałem dokupić dodatkowe ramy. Przesiadłem się na W7 64bit. Aktualnie mam 2Gb ramu. (DDR2). CPU-Z pokazuje mi DRAM Frequency 284,6 MHz

Chodzi mi o ramy z tej strony http://bitcomputer.pl/catalogue.php?category=307

Które dokupić, żebym mógł np. kupić 4gb w jednej kości i drugą zostawić 1gb (tą co mam) tak żeby dobrać dobrze taktowanie, a żeby wydajność się poprawiła. Wiem, że może być tak iż nowa kość zwolni do tej co aktualnie posiadam, więc którą dobrać najbardziej optymalnie.

Laptop obsługuje 64bit. Mogę “wystrzelić” obydwie kości na korzyść jednej “czwórki”. Tylko której?

Proszę o alternatywne kombinacje zakupu i konfiguracji ramów.

To bardziej do działu o sprzęcie się nadaje.

Poza tym, ramy, to możesz do roweru dokupić. Do komputera kup lepiej dodatkowy RAM.

No i kolejna sprawa, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

ściągnij i zainstaluj AIDA lub Everest i te programy dokładnie pokazują jakie pamięci masz i jak są taktowane ,kupujesz o tych samych parametrach ,montujesz i po kłopocie :slight_smile: -pozdrawiam

PS-kup te które mają taktowanie najbliższe twoich używanych,powinny śmigać ,może nie do końca na 100% prędkości ale będzie ok.

tego się właśnie obawiałem.Porada na zasadzie “WEŹ I KUP”. Specjalnie podałem model laptopa, taktowanie z CPU-Z, żeby ktoś kto siedzi w temacie sprawdził i podał mi konkretny link ze wspomnianej strony i oprócz tego doradził czy usuwać RAM, który posiadam czy podmienić jedną kość.

i czego się gorączkujesz kolego??? :smiley:

bez podania dokładnego taktowania, raczej nikt Ci nie pomoże,podstawowe dane trzeba niestety wiedzieć żeby coś zmienić.