Jak dobrać się do zasobów pliku PAK

Chcę spolszczyć plik PAK ale nie wiem czym go otworzyć. Hex edytor pokazuje krzaczki, Resource Hacker nie rozpoznaje typu pliku. Czym otworzyć ten plik?

PAK z Painkillera ?
Jest program Dragon UnPacker to kombajn otwiera pliki ze 120 gier. Wiem bo sam otwierałem, tylko że Painkiller Black Edition, a kolejne modyfikacje np Ressurection to trochę inna budowa, nie zawsze otwiera.

https://www.elberethzone.net/dragon-unpacker.html

Program nie działa, pojawiają się takie komunikaty. Powermad wyłączyłem.

bo sa takie programy jak molebox i z nich jest naprawde jest ciezko cos odkodowac ,moze ci sie uda ,niewiem mozliwe ze tak mozliwe ze nie.

Ja do tej pory znałem tylko http://www.pazera-software.pl/products/free-upx/ i płatnego AsPacka. Skoro molebox jest taki trudny to nawet nie będę podchodził, szkoda, bo chciałem pozmieniać kilka rzaczy.

nie twierde ze jest trudny bo sa przyklady gdzie byl zlamany ale jednak to jest zrobic nie tak prosto,musisz z tym siedziec z pol roku moze rok zeby to zlamac.Najlepiej to zlecic jakims profesjonalnym crackerom ale raczej watpie czy chcieli by sie zajac takimi pierdolami.

@quantumrush
Tak jak pisałem pierwszy painkiller jest bardzo stary i ma pliki pak w starej wer. Mod Ressurection mi się otwierał spokojnie…
Popatrz jeszcze ew. na pluginy (nwm jak się dodaje wtyczki).

A jest jeszcze stronka o grze zawiera mody itd.

Zobacz edytor do gry:

zobacz temat forum im odczytalo pak
www.pkzone.org/old-forum/general/how-to-open-pak-sound-files/

poradnik

i jeszcze jeden dedykowany program hentax

Czy tak samo jest z plikami cab i exe (instalator np alcohol 120% czy cab np instalator jakieś gry). Próbowałem dobrać się do setup alcohol, aby wywalić całe smart advisior.