Jak dobrać właściwy sterownik do laptopa amilo pi2530

mam laptopa amilo pi2530 i potrzebuje sterownika sata do dysku dograć do płytki xp i móc zainstalować system…skąd mam wziąć ten sterownik?

Przestaw w biosie wykrywanie dysku jako ide :stuck_out_tongue:

Zapewne tutaj

http://support.ts.fujitsu.com/com/suppo … loads.html

w mojej wersi biosu nie ma takiej opcji…a tą stronke co mi podales to tam są sterowniki ale pod viste…a ja chce viste przeinstalowac na xp

Spróbuj z tymi z visty :stuck_out_tongue:

myslisz ze jak dogram do plyti instalacyjnej xp sterowniki sata z visty to zainstaluje xp?

Przeważnie robi się to z dyskietki :stuck_out_tongue:

Ale nlite powinien to zrobić :stuck_out_tongue:

no ok wiem ze nlite to zrobi;p tylko chodzi mi o to ze to beda sterowniki z visty na plytce instalacyjnej xp…to nie bedzie jakis klopot;p?

w SP3 do XP są sterowniki do SATA zintegrowane, zintegruj sobie go z zawartością płytki XP

Najczęściej to jest trochę inaczej nazwane niż Ci podano (bardzo nieprecyzyjnie)

Obecny tryb pracy kontrolera dysków to: AHCI ( tryb SATA) a Ty musisz przełączyć na tryb EIDE/IDE/ATA i w biosie poszukaj tego typu skrótów.

Dodane 04.10.2009 (N) 19:50

Nie, bo takiego Windowsa kupuje się w sklepie.

bios w tym laptopie jest mega ubogi…prawie nic nie moge w nim zmieniac…na 100% nie ma takiej opcji…jesli sciagne dodatek sp3 do windowsa i xp i dogram na plytke windowsa xp to zainstaluje system?

Nie możesz go sobie tak normalnie "dograć’ - dodatek musi być zintegrowany z instalką XP za pomocą programu nLite i wtedy prawdopodobnie (głowy nie daję) powinno się udać.

no wiem że za pomocą nlite;)

Dodane 06.10.2009 (Wt) 10:16

mógłby mi ktos poszukać sterowników do dysku sata bo nie moge sam znaleźć

8a48973dbaaf1a2d.html