Jak dobrze i bezpiecznie podkręcić e8400

Witam

Posiadam taki komputer:

Płyta główna: ASUS P5N-E SLI

Procesor: Intel Core 2 duo E8400 3.00 GHZ Rewizja C0 czyli niby ta gorsza

Ram: DDR2 667 mhz 3GB

Karta graficzna: VerteX 3D Radeon HD4850 1GB DDR5

Zasilacz: CHIEFTEC iARENA GPA-450S8 450W

No i tak na podkręcaniu nie znam się nic a nic. Chciałbym na dobry początek podwyższyć taktowanie o 300 mhz tak żeby dobić do modelu e8600.

Jak to dokładnie zrobić? Chcę żeby ktoś dokładnie wytłumaczył. Wiem że jest parę wątków o podkręcaniu ale tam już nie można się nic zapytać.

Temperatura w stresie to max 70 stopni ale to pewnie wina starej pasty więc jak kupię nową to uda się zbić temperaturę.

Najpierw zrób coś z tą temperaturą,ale nie wiem, czy jest sens? podkręcania tego CPU przy tej karcie grafiki.

Grafika aż taka słaba?

Kiedy rok temu kupiłem ją to była dosyć dobra ale dzisiaj kiedy zaraz nowe konsole wchodzą okazuje się że jest słaba i teraz nawet żałuje że taką kupiłem.

A tak jeszcze mam pytanie. Myślałem żeby maksymalnie podkręcić go do 3.5 bo ta rewizja troszkę gorzej się kręci więc dla spokoju wolę tyle.

Da coś takie podkręcenie? Będe miał chociaż 5fps więcej w grach?

No na te czasy słaba, gdybyś planował zakup innej karty, wtedy można pomyśleć nad OC, ale tu raczej trzeba myśleć o ewentualnej wymianie całego kompa.

Jak lubisz pograć, to trzeba inwestować.

Wielka niewiadoma, jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz? może lepiej zmniejsz detale i parametry gier? i tu zyskasz.

Cóż, rok temu wydałem ok 400zł na zakup procesora i karty graficznej bo chciałem jak najmniejszym kosztem coś ulepszyć kompa i widzę że może jeszcze nie teraz ale kiedyś trzeba znowu pomyśleć o tym ale już wtedy nowego kompa składam.

Na razie chce wycisnąć max z tego co mam.

A tak w ogóle to jeszcze sobie pomyślałem że może warto sprzedać tą grafikę? Wezmę za nią ok.200 zł, trochę dozbieram i kupie jakąś budżetówkę która uruchomi nowsze gry.