Jak dobrze skopiować płytę z Windows 7

Cześć!

Ponieważ dość często instaluję nowy system - raz w komputerze tradycyjnym, raz w virtualboxie moja płyta z Windows 7 jest dość często w użyciu. Ponieważ nie chcę, żeby mi się zniszczyła chcę zrobić sobie kopię zapasową - co na pewno jest w 100% legalne, gdyż mam oryginalną płytę i oryginalny klucz.

Powiedzcie mi więc, jak zrobić kopię zapasową mojej płyty z Windows?

Starczy normalnie skopiować płytę 1:1 np za pomocą Alcohol 120%, lub podobnego programu i nagrać potem na czystą płytę.

Możesz też zrobić obraz .iso dla Virtualbox’a żeby nie instalować z płyty tylko z obrazu .iso który będziesz miał na dysku zapisany.

No, ale to się tak da bez pomijania zabezpieczeń? Nie wyskoczą, żadne komunikaty anty pirackie?

Nie ,to nie jest gra aby wyskoczył SECUROM :smiley:

Na tej płycie nie ma żadnych zabezpieczeń.

Gdzieś czytałem że w licencji W7 jest napisane że kopię płyty można wykonać tylko gdy posiada się licencję BOX… a OEM nie można nawet dla własnego użytku… To prawda?

Hmm przyda się ultraiso lub itp. Kopiujesz pliki do jakiegoś folderu potem w programie w menu bootowalna/ wydobądź plik bootujący z CD/dvd

kopiujesz to folderu ze skopiowanym windowsem 7. Następnie w ultraiso zapisz jako xyz.ISO (rozszerzenie iso). nagrywasz na płytę bootowalny obraz iso lub na Pendriva (będzie szybciej instalował, start w biosie z usb)

Da się skopiować dowolnym programem do nagrywania płyt. Trzeba z oryginalnej płyty utworzyć obraz ISO (lub inny, np. NRG w Nero), a potem nagrać płytkę z tego obrazu.

Zwykłe przegranie płyty, tj. plików z niej, nie przegra sektora startowego i komputer nie wystartuje z płyty.

Nagraj np. w nero weź zrobienie kopii tam w napęd docelowy i źródłowy wybierasz ten sam napęd jeśli masz więcej można parę wybrać:D

wkładasz tą co chcesz zgrać on ją zgra do komputera a potem poprosi o włożenie 2 płytki czystej i nagra:)

sam też mam oryginała też sobie zgrałem o tak żeby był:P

ale instaluje z oryginała:D

za dużo już kiedyś instalowałem z nieoryginalnych płyt Windowsa a teraz mam satysfakcje heh

:smiley:

najlepiej Alcohol 120%, aby mieć pewność co do poprawności utwórz sumę kontrolną md5. Napisz jaka ci wyszła jeśli masz wersję Home Premium 32bit to mogę sprawdzić jaka suma kontrolna wyjdzie z mojej płyty

Po prostu program do robienia wiernych kopii płyt.

W przypadku tej płyty najważniejszy jest bootsector, bez którego płyta nie wystartuje.

Kopie możesz zrobic programami tj.

CloneCD, ImgBurn, Alcohol120%, Nero (kopia)…