Jak dobrze wypromować stronę?

Witam.

Założyłem sobie ostatnio forum, wykupiłem domenę i zrobiłem reklamę na kilku stronach.

Ale mam pytanie, jak dobrze wypromować stronę?

Do jakich katalogów ją dodać, co zrobić żeby przyciągnąć użytkowników?

Zaoferować jakąś treść, no sorry ale instalacja forum to 10min roboty… bez wkładu własnego nic nie osiągniesz. Po co ludzie mają wchodzić na kolejne forum? w dodatku puste…

Hmm… Forum puste nie jest, są założone kategorie, fora, są już jakieś tematy i rekrutacja na moderatorów. Zrobiłem również ciekawy wygląd forum i logo.

M@sterowi chodzi o to, że na 99% forum, które założyłeś pokrywa się już z jakimś istniejącym. Aby przyciągnąć ludzi do swojego, musi ono już jakoś funkcjonować (na początku aby rozwinąć to marketing szeptany :wink: ) i oferować coś czego tamte nie mają.

Hmm.. Forum puste nie jest, są założone kategorie, fora, są już jakieś tematy i rekrutacja na moderatorów. Zrobiłem również ciekawy wygląd forum i logo.

To jest konfiguracja forum a nie wkład własny. Po co ludzie mają wchodzić na nowe forum? i tak nikt im nie odp. na pytanie gdyż dopiero co je założyłeś - nikt tam nie zagląda.

Nie widzę sensu robienia forum dla samego forum. Forum jest po to by jednoczyć społeczność, ale w około czegoś…

Co innego jeśli byś coś publikował, treści warte dyskusji… chociaż to już bliżej bloga.

Hmm… To może tam jeszcze jakiś portal założę, albo coś…?

Witam,

myślę, że nie ma sensu abyś robił kolejne forum wielotematyczne, trudno aby to przeszło dziś z racji iż jest dużo tego rodzaju społeczności i musiał byś stworzyć coś naprawdę oryginalnego i wartościowego aby przeciągnąć userów na swoją stronę - chyba, że dal przyjaciół z sąsiedztwa/szkoły (oni też mogą pomóc ci w rozwoju)

Znajdź rzecz, którą lubisz robić i załóż forum tematyczne.

Zaprzyjaźnij się z userami z innych podobnych ci zainteresowaniu for.

Promowanie, katalogowanie nic nie da , możesz mieć reklamę nawet na głównej stronie vortalu dobreprogramy a i tak nie stworzysz żadnej społeczności jeżeli na forum nie ma nic ciekawego i wartościowego - to jest klucz do sukces forum IMO + jeszcze musisz się tym interesować aby mieć zapał do rozwijania tego przedsięwzięcia. Jasny i konkretny cel + działanie = sukces.

pzdr :wink:

InfinityToJa Rzeczywiście, o takim czymś nawet nie pomyślałem :wink:

Dzięki, mam nadzieję że znajdę coś ciekawego :smiley: