Jak dobrze wypromować stronę?

(Mayerproject) #1

Witam.

Założyłem sobie ostatnio forum, wykupiłem domenę i zrobiłem reklamę na kilku stronach.

Ale mam pytanie, jak dobrze wypromować stronę?

Do jakich katalogów ją dodać, co zrobić żeby przyciągnąć użytkowników?

(M@ster) #2

Zaoferować jakąś treść, no sorry ale instalacja forum to 10min roboty... bez wkładu własnego nic nie osiągniesz. Po co ludzie mają wchodzić na kolejne forum? w dodatku puste...

(Mayerproject) #3

Hmm.. Forum puste nie jest, są założone kategorie, fora, są już jakieś tematy i rekrutacja na moderatorów. Zrobiłem również ciekawy wygląd forum i logo.

(Kontakt) #4

M@sterowi chodzi o to, że na 99% forum, które założyłeś pokrywa się już z jakimś istniejącym. Aby przyciągnąć ludzi do swojego, musi ono już jakoś funkcjonować (na początku aby rozwinąć to marketing szeptany :wink: ) i oferować coś czego tamte nie mają.

(M@ster) #5
Hmm.. Forum puste nie jest, są założone kategorie, fora, są już jakieś tematy i rekrutacja na moderatorów. Zrobiłem również ciekawy wygląd forum i logo.

To jest konfiguracja forum a nie wkład własny. Po co ludzie mają wchodzić na nowe forum? i tak nikt im nie odp. na pytanie gdyż dopiero co je założyłeś - nikt tam nie zagląda.

Nie widzę sensu robienia forum dla samego forum. Forum jest po to by jednoczyć społeczność, ale w około czegoś...

Co innego jeśli byś coś publikował, treści warte dyskusji... chociaż to już bliżej bloga.

(Mayerproject) #6

Hmm.. To może tam jeszcze jakiś portal założę, albo coś...?

(Gblade) #7

Witam,

myślę, że nie ma sensu abyś robił kolejne forum wielotematyczne, trudno aby to przeszło dziś z racji iż jest dużo tego rodzaju społeczności i musiał byś stworzyć coś naprawdę oryginalnego i wartościowego aby przeciągnąć userów na swoją stronę - chyba, że dal przyjaciół z sąsiedztwa/szkoły (oni też mogą pomóc ci w rozwoju)

Znajdź rzecz, którą lubisz robić i załóż forum tematyczne.

Zaprzyjaźnij się z userami z innych podobnych ci zainteresowaniu for.

Promowanie, katalogowanie nic nie da , możesz mieć reklamę nawet na głównej stronie vortalu dobreprogramy a i tak nie stworzysz żadnej społeczności jeżeli na forum nie ma nic ciekawego i wartościowego - to jest klucz do sukces forum IMO + jeszcze musisz się tym interesować aby mieć zapał do rozwijania tego przedsięwzięcia. Jasny i konkretny cel + działanie = sukces.

pzdr :wink:

(Mayerproject) #8

InfinityToJa Rzeczywiście, o takim czymś nawet nie pomyślałem :wink:

Dzięki, mam nadzieję że znajdę coś ciekawego :smiley: