Jak dobrze zapisać zdjecie do naszych dokumentów lub na pulp


(Kina141) #1

Jeżeli przerobiłam zdjęcie tak jak planowałam w programie picasa jak mam go zapisać do mich dokumentów? tak abym mogła np. dodać go na stronę naszaklasa.pl itp.?? proszę o pomoc:) Dzieki


(matfeusz) #2

po prawej stronie na samym dole w programie masz opcje "Eksport"


(Rosa65) #3

:smiley: Kliknij na Plik->Eksportuj obraz do folderu Wyświetli się ramka w której wpisujesz nazwę folderu docelowego np.Moje obrazy i ustawiasz rozmiar zdjęcia suwakiem. Jeśli to ma być fotka na nasza-klasa.pl to do 800 pikseli. Ok. ... i gotowe :slight_smile:


(Kina141) #4

Dzieki wam wszystkim za te dobre rady:) ale nadal zamiast przerobionego zdjecia zapisuje sie cala ta strona czyli paski narzędzi itp.:confused: może ja jestem głupia ale już nie wiem co robić:/:?:?:?


(Rosa65) #5

Nie jesteś głupia , to po pierwsze, a po drugie to z Twojego opisa wynika, że zapisujesz screena :o !!


(matfeusz) #6

a edytujesz jakieś zdjęcie czy screen'a całego ekranu?


(Kina141) #7

nie robie screena ekranu napewno! !!

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 22:48 został dopisany post przez kisa14

żadnych innych objaw raczej nie znajdę, dam sobie z tym chyba narazie spokój:D Dziekuje wam za rady przydadzą się na pprzyszłość:wink:


(Rosa65) #8

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 22:57 został dopisany post przez rosa656

W jakim formacie jest to edytowane zdjęcie ? .. a moze lepiej napisz co chciałaś z nim zrobić :slight_smile: to bedzie można wtedy Ci pomóc. Nie przejmuj się za bardzo - jeśli dzis pierwszy raz odpaliłaś Picasę to trochę potrwa zanim ją poznasz. Pozdrawiam.


(Kina141) #9

no to kilka zdjec w formacie "stos zdjec"


(Rosa65) #10

To będzie tak; przytrzymując wciśnięty klawisz Ctrl klikasz na wybrane do kolażu zdjęcia zaznaczając je. Następnie klikasz na przycisk u dołu z napisem "Kolaż", chwilę trwa aktualizacja ( tym dłużej, im większe są zdjęcia ). Następnie wybierasz z paska ( klikając na białą strzałeczkę po prawe ) typ kolażu, tło i gdzie ostatecznie ma być zapisany kolaż. Gdy odznaczysz wszystkie opcje, kliknij na" utwórz". Po chwili masz już swój "stosik zdjęć" i wtedy na "Eksportuj" . Ustawiasz suwakiem wielkość zdjęcia i wskazujesz folder docelowy. Zamykasz Picasę i sprawdzasz folder w którym zapisałaś zdjęcie. Musi tam być :spoko:


(Kina141) #11

Dziękuje:)