Jak dodać cookies do pop-up'a w jQuery?

Witam.

Wstawiłem na swoją stronę okienko, które pokazuje się użytkownikowi, który używa AdBlock’a lub innego programu blokującego reklamy.

http://www.zarabiamy.com.pl

Kod ten wygląda tak:

Jak widać button “Nie pokazuj w przyszłości” dodaje ciasteczko o nazwie example. Co i gdzie powinienem dodać aby po wciśnięciu tego buttona okienko nie pokazywało się ponownie? Na innym forum kazano mi użyć takiej funkcji:

if (isset($_COOKIE['example'])){}

Jednak nie mam pojęcia jak to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

if (isset($_COOKIE['example'])){}

To Ci doradzili - toż to php a nie js(chociaż w js istnieje takowa funkcja ale nie jako “domyślna”). Skoro ciasteczka zapisujesz za pomocą jquery to i za pomocą jquery je odczytaj - jQuery.cookie(“example”) (bądź $.cookie(“example”) ). Jeżeli ciasteczko istnieje nie wyświetlasz komunikatu, czyli wystarczy warunek

if(!jQuery.cookie("example") )

  alert("wyswietl komunikat");

tylko gdzie to wstawić? bo kopiuje na chybił trafił ale coś mi nie wychodzi :wink:

wstawiałem cały moj skrypt w miejsce “wyświetl komunikat” ale nie przyniosło to efektu.

Spróbuj tak

if(!jQuery.cookie("example") )

jQuery.prompt(statesdemo);

Na pewno ciasteczka są zapisywane, bo mi konsola błędów pokazuje, że nie.

Teraz coś namieszałem w kodzie. bo button “nie pokazuj w przyszłości” jest nieaktywny.

Wcześniej po kliknięciu tego buttona dodawało się ciasteczko o nazwie example i value foo. (Sprawdzałem w opcjach przeglądarki czy istnieje)

Sporo tych skryptów tam masz.

W kodzie masz tak

odwróć kolejność

odwróciłem kolejność i jest wszystko OK :slight_smile:

Po kliknięciu buttona dodaje się ciasteczko o nazwie example.

Teraz spróbuje dodać to co podałeś czyli:

if(!jQuery.cookie("example") )

jQuery.prompt(statesdemo);

//edit

Niby działa tylko odwrotnie niż miało być. Czyli jezeli cookie istnieje to okienko sie pokazuje, a gdy cookie nie ma to okienko się nie pokazuje. :wink:

Wklejam to w złym miejscu czy jak?

W złym

Masz tak

a ma być tak

No i działa wyśmienicie :smiley:

3 dni z tym walczyłem… dzięki za pomoc :wink:

Chyba jak zakończę tworzenie strony poduczę się trochę js, jquery itd bo to ciekawa sprawa.

Pozdrawiam