Jak dodać encoder ogv do Windowsa?

Korzystam z programu Ashampoo Snap, który ma między innymi możliwość nagrywania pulpitu. Program ten korzysta z bibliotek znajdujących się w systemie, czyli domyślnie może nagrywać obraz do formatu WMV, ale po instalacji różnych paczek kodeków można filmiki zapisywać do innych formatów ( *.avi w różnych konfiguracjach). Ma ktoś może pomysł jak dodać encoder plików ogv (chyba Theora albo Vobis) do systemu, żeby można było nagrywać pulpit do filmików w formacie ogv?

http://www.free-codecs.com/download/Fil … d_FLAC.htm

Ta paczka umożliwia odtwarzanie plików ogg, ogv, ogm itp, ale już nie dodaje możliwości kodowania materiałów filmowych do tych formatów.

http://theora.org/

http://www.theora.pl/

Czytasz w ogóle co jest w linkach, które podrzucasz, czy liczysz na szczęście, że jednak jest tam rozwiązanie? Zaglądałem na te strony, ale rozwiązania tam nie znalazłem.Na theora.org są biblioteki, ale pod Linuksa, a na theora.pl jest tylko opis, jak pod Windowsem przeprowadzić konwersję to formatu *.ogv. Nie o to chodzi. Chodzi o kodowanie w locie do formatu *.ogv

Ja czytam, ale Ty chyba nie czytasz opisu programu którego używasz :

"Więcej kodeków i formatów wideo

Nowy Ashampoo Snap 4 wspiera jeszcze więcej formatów kodowania wideo. Wspierane są następujące kodeki: Windows Media Video 7, 8, 9, Screen / Advanced (VC1) i wszystkie zainstalowane w systemie kodeki dla plików AVI (np. Xvid, DivX etc.)."

Tylko windows media i avi (mp4)

Cóż. Przyznaję, że nie czytałem tej informacji na stronie Ashampoo. Wcześniej korzystałem z wersji z numerem 4. Jest już wydana wersja 5 i liczyłem na to, że wreszcie można tą funkcjonalność jakoś dodać.