Jak dodać FileZilla do obsługi protokołu ftp?

(kamper) #1

W XP mogłem sobie w Panelu Sterowania dodać FileZilla jako program do obsługi protokołu FTP. I sprawdzało się to doskonale (w moim przypadku klikanie w linki ftp postaci ftp_:_//login:haslo@adres.serwera.pl/folder w Excelu otwierało automatycznie FileZillę, która natychmiast logowała się na serwer i przechodziła do konkretnego folderu na serwerze). Rozwiązanie idealne.

W Windows 8 (i prawdopodobnie 7 oraz Vista) już tak łatwo nie jest, gdyż nie mam opcji Przeglądaj... przy wyborze aplikacji, która ma obsługiwać dany protokół. Nie wyświetla mi się też tam FileZilla. Są tylko przeglądarki i szukaj w sklepie Windows.

A kliknięcie w taki link otwiera mi połączenie w... Operze.

Czy istnieje jakiś skuteczny i łatwy sposób dla laika, by dodać sobie do listy programów możliwych do wyboru przy danym protokole coś spoza standardowej listy? Sama FileZilla niestety nie oferuje rejestrowania siebie w systemie jako programu, który ten protokół może obsłużyć, a dodawanie bezpośrednio kluczy do rejestru to coś na czym się nie znam, więc chciałbym uniknąć.

(Michal Widlak) #2

Spróbuj: Panel Sterowania -> Programy -> Ustaw Programy Domyślne odszukaj i zaznacz na liście programów FileZille a następnie wybierz: Wybierz Ustawienia Domyślne Dla Tego Programu. Na koniec wybierz Zaznacz Wszystko lub na liście zaznacz interesujący Cię protokół.

(kamper) #3

Tam też właśnie nie ma tej FIleZilli. I nijak mogę ją tam dopisać, bo nie ma żadnego przycisku typu "Dodaj program..." itp.

(Michal Widlak) #4

Panel Sterowania -> Programy -> Programy Domyślne - Ustaw Skojarzenia odszukaj protokół FTP, podświetl go i wybierz opcję Zmień Program - na wyświetlonej liście powinna znajdować się FileZilla.

(kamper) #5

Jak w pierwszym poście już pisałem - nie ma opcji przeglądania programów przy wyborze protokołu. Znajdują się tam tylko programy, które sobie pododają odpowiednie klucze w rejestrze i stają się programami domyślnymi. FileZilla tego nie robi. Nie ma tam też żadnej opcji do przeglądania dysku w poszukiwaniu pożądanego programu.

Po prostu nie ma i już. Bo tak zdecydował M$.

A ja niestety się nie znam na rejestrze Windowsa by sobie odpowiednie wpisy napisać samemu i dodać je w odpowiednie miejsce :frowning: