Jak dodać grę do eksploratora gier?

Jak w tytule, proszę o pomoc. ;p

Przeciągnij jej skrót, który jest na pulpicie, do okna eksploratora. Tyle, że mi nie zawsze gry pokazuje, nie wiem czemu (tzn w pasku bocznym eksploratora)

Hitm3n:

Aby gra się pojawiła w Eksplorator gier, system musi ja wykryć, a nie wszystkie gry są wykrywane przez system. U mnie np: NFS Most Wanted nie jest wykrywany a NFS Carbon, NFS Hot Pursuit 2 czy nawet NFS High Stakes są widziane przez system.

Piksel14:

Jak gra niezostanie wykryta to niestety pozostaje tylko przeciągnąć skrót do Eksplorator gier.

F.E.A.R. 2 nie jest automatycznie wykrywany :slight_smile: a jednak jest w bazie gier. Można go dodać albo poprzez przeciągnięcie, albo poprzez okno Steam (Add to Game Explorer)

Jeśli ktoś chce zmienić/zedytować grę automatycznie dodaną do exploratora gier to wejdźcie w edytorze rejestru do:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameUX

Napisałem bo chciałem się zapytać o radę (F.E.A.R Extraction Point dodał mi się razem z podstawką, chociaż go nie instalowałem (kupiłem samą podstawkę)) ale sam to znalazłem więc szkoda by było się nie podzielić tym z innymi.

Dodane 11.11.2009 (Śr) 12:59

Można wiedzieć gdzie jest ta opcja “Add to Game Eksplorer”?

W oknie STEAM - My games. Jeśli gra jest ze Steama możesz ją z tamtego poziomu dodać do Gier. Prawoklik na grę - Dodaj do Eksploratora gier/Add to Game Explorer

Nie ma takiej opcji. :stuck_out_tongue:

Bo nie wszystkie gry da się tak dodać. F.E.A.R. 2 na 100%, ale innych już, które mam na swoim koncie, już nie bardzo :wink: