Jak dodać mapy do nawigatora TomTom XL 30-Series?

Witam!

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu instalacji żądanego zestawu map w moim nawigatorze. Jest to urządzenie pozbawione możliwości podłączenia karty pamięci. Czy ma sens następujący pomysł:

  1. zakup karty pamięci z żądanym zestawem map (Europa zachodnia)

  2. skopiowanie powyższych map na dysk komputera (czym trzeba byłoby dysponować, aby podłączyć kartę pamięci do komputera?)

  3. odłączenie od komputera karty pamięci z mapami i podłączenie nawigatora w celu skopiowania wybranych map (pamięć nawigatora jest mniejsza od pojemności jakie zajmowały wszystkie mapy w zestawie na karcie pamięci)

Pozdrawiam

Mapy możesz zakupić różnymi sposobami i na różnych nośnikach , czyli na płycie DVD lub na karcie pamięci , możesz zakupu dokonać online i pobrać mapy online czyli sciągnąć na kompa oczywiście po uprzednim zapłaceniu za nie , do skopiowania karty na kompa wystarczy czytnik na usb koszt około 20zł , nowe mapy europy zachodniej zajmują około 830Mb a pamięć wewnętrzna urządzenia to chyba min 1Gb więc zmieszczą się jeszcze mapy europy wschodniej, instalując nowe mapy należy usunąć stare przez co zyska się miejsce na nowe .Nowa wersja tomtom home (aplikacja do synchronizacji TT z PC) umożliwia zakup map online i pobranie je bezpośrednią na kompa lub urządzenie.

Dzięki za wskazówki!

Jednak pozostaje jeszcze dla mnie niejasna sprawa dokonania przeniesienia wybranych map skopiowanych do komputera z czytnika do pamięci nawigatora. Co jeszcze musiałbym wiedzieć lub czym dodatkowo dysponować, aby skopiować tylko wybrane mapy (pojemność pamięci nawigatora nie pozwalałaby na skopiowanie wszystkich map z czytnika, nawet po usunięciu wszystkich map, które obecnie znajdują się w pamięci nawigatora)? Czy aplikacja TT na komputerze pozwala na wykonanie wymaganych operacji (jeżeli tak, to jakiej funkcji programu użyć), czy trzeba wykonać to w inny sposób?

Pozdrawiam

czegoś nie rozumie , chcesz zakupić karte pamięci z mapą europy zachodniej , więc jeżeli taką mape zakupisz na karcie pamięci, to na tej karcie nie ma już innej mapy , jest tam tylko jedna mapa która zajumuje około 830Mb , jeżeli twoje urządzenie nie posiada około 1gb pamięci wewnętrznej to nie da się nic zrobić aby tą nową mape wgrać do urządzenia , zainstaluj tomtom home (do pobrania na stronie producenta) podłącz “nawigator” pod kompa i powiedź mi ile pamięci posiada Twój “nawigator” (program jest po polsku w formie “ikonek” i jest prosty w użyciu jak :x i nie można mieć problemów z jego obsługą) .Niektóre nawigatory tomtoma posiadają faktyczną pamięć nawet 2 razy większą niż wskazuje na to jakikolwiek program , wystarczy odpowiednią sformatować pamięć urządzenia a ukaże się podwojona wielkość pamięci , podłanczając “nawigator” do pc z uruchominym programem tomtom home , w mój komputer ukaże się również nowy dysk i tam można go sformatować na system plików fat , wcześniej należy w programie tomtom home wykonać kopie zapasową aby w razie kłopotów można było tą kopie wykożystać. Aplikacja tomtom home pozwala na pełne zarządzanie “nawigatorem” łacznie z aktualizacją nawigatora. No i takie małe ostrzeżonko , kopiowanie mapy z karty która jest lub była w użyciu w innym nawigatorze nic nie da gdyż mapa może zostać aktywowana tylko raz , do mapy zostaje przypisany numer id urządzenia , wykożystanie tej samej mapy w innym urządzeniu spowoduje wyświetlenie napisu “nieprawidłowy kod aktywacyjny”

Być może nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie. Spróbuję więc raz jeszcze. Otóż przy zakupie nawigatora w jego pamięci znajdowały się oryginalnie mapy Europy środkowej i wschodniej. W obecnej sytuacji potrzebuję dostępu do map wybranych krajów Europy zachodniej (mogę usunąć wszystkie oryginalne mapy z nawigatora), lecz wczytanie wszystkich map Europy zachodniej jest niemożliwe, ponieważ pojemność urządzenia to około 860 MB. Stąd moje pytanie o możliwość wybrania części map Europy zachodniej tak, aby nie przekroczyć pojemności pamięci wewnętrznej.

nie ma możliwości wybrania części europy z pakietów map proponowanych przez prodcenta , taki pakiet jest jedną całością z ktorego nie da się nic “wyciąć”

W tej chwili pamięć twojego urządzenia pokazana jest jako 860Mb więc zapewne całość pamięci wyności około 1000MB , nowa mapa europy zachodniej jest wielkości dokładnie 854,3Mb więc zmiesci się bez problemu , jeżeli podasz dokładnie o jakie państwa Ci chodzi to może znajdziemy mniejszą paczke.Ale dostępne są tylko takie jak na fotce

2a33027da4399d75.jpg