Jak dodać możliwość rejestracji do strony www?

W tych sprawach jestem całkowicie zielony, dlatego proszę was o pomoc :mrgreen:. Chodzi mi o to, że chciałbym dodać do mojej strony możliwość logowania i rejestrowania się. Googlowałem, i nigdzie nie dostałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Moja strona działa na serwerze strefa.pl. Nie wiem czy można do niej wkładać pliki php. Poza tym, mam jeszcze jeden problem :frowning: . Bo nawet jeśli uda mi się dodać do mojej strony możliwość rejestracji, to nie wiem jak dodać do strony dodatkowe opcje dla zarejestrowanych użytkowników, np. dodawanie obrazków. Chciałbym po prostu zrobić takie coś, że użytkownik po zalogowaniu dostaję dodatkową opcję na stronie, np. dadanie obrazka, której nie posiada niezarejestrowany użytkownik. Proszę o pomoc, i to bardzo. Stronę piszę w JTHTML.

Wydaje mi się, że zbyt ogólne stawiasz pytanie. Gdyby ktoś zechciał ci odpowiedzieć, to musiał by całkiem spory artykulik napisać.

Musisz próbować najpierw sam coś zacząć i dopiero w przypadku jakiś tam szczegółów czy trudności szukać porady.

Na strefa.pl można jak najbardziej używać php.

Próbowałem, znalazłem wiele artykułów o rejestrowaniu się, ale po tym dalej nie wiedziałem, jak włożyć ten kod php do strony. No i w żadnym z tych tematów nie napisano jak zrobić, aby niektóre opcje strony aktywowały się po zalogowaniu. Na strefa.pl mam darmowe konto, nie wiem jak z nim jest (zapomniałem napisać).

Na darmowym koncie nie ma obsługi php.

Tutaj masz wszystkie opcje(pierwsza kolumna)

http://www.strefa.pl/pomoc/?cat=27

Czyli, że nie będzie wogóle możliwości rejestracji na stronie. Nie wydaję na stronę pieniędzy, i nie zamierzam :expressionless: . A podobno bez php systemu logowania i rejestrowania nie da się zrobić. Dzięki za odpowiedź ^_^.

w sieci można znaleźć wiele firm oferujących darmowy hosting z obsługą php np. tutaj:

http://www.hostinger.pl/

Ale całe przenoszenie strony nie będzie przyjemne.

 

Poza tym, wpadłem na pewien pomysł. No bo na mojej stronie korzystam z dodatków ze strony edodatki.pl. Te dodatki są plikami php, i mimo iż strefa.pl nie obsługuje plików php, to one działają bez zarzutu (te dodatki). I teraz się zastanawiam, czy istnieje możliwość przetrzymywania plików php na jednej stronie, np. hostinger.pl i używanie ich na drugiej stronie, tak, jakby miały działać na tę drugą stronę, np. strefa.pl. Bo o ile taki licznik odwiedzin i księga gości działają, to nie wiem jak się zabrać za “przemycenie” rejestracji. Jak myślicie, czy to może się udać? A jak może, do dacie wskazówkę jak to umieścić? Nie musicie pisać jakiś tam szczegółów, możecie mi dać tylko linka do jakiejś strony, gdzie to jest wytłumaczone. Jestem zielony w tych sprawach, i to dla mnie bardzo ważne :-D.

Hej,

Obsługa PHP to jedno - dwa, że formularz dane musi gdzieś wysłać i dane te muszą być gdzieś przechowywane. Potrzebna jest więc baza danych. A skoro hosting nie oferuje obsługi PHP, to tym bardzie baz danych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale chodzi mi o to, że mógłbym zrobić tak, że wszystkie dane, razem z bazą danych i plikiem PHP do rejestracji, znajdowałyby się np. na hostinger.pl, a moja strona zarejestrowana na strefa.pl by pobierała te dane. Tylko nie wiem czy tak się da. A jak się da, to i tak nie wiem jak to zrobić…

Nie wiem co tak bardzo jest nieprzyjemnego w przenoszeniu strony na inny serwer. Masz chyba tę stronę na swoim kompie i kopiujesz na inny serwer całymi katalogami używając jakiegoś menadżera plików np.TotalCommander.

Oczywiście, że można też uruchamiać pliki znajdujące się na innym serwerze tylko, że należy podać pełny adres do tego pliku i tyle.

Tu masz kurs dla początkujących:

http://www.kurshtml.edu.pl/html/wczytywanie_strony_do_ramki,ramki.html

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi  :-). Temat uważam za zamknięty.