Jak dodać nowy adres MAC do routera Globo GX300

Mam włączoną na routerze opcję- filtrowanie MAC. Próbowałam dodać nowy komputer, ale coś robię nie tak bo internet dalej nie działa… Kiedy wyłączyłam całkowicie filtrowanie MAC, internet się włącza… dlatego chciałam zapytać, jak dodać prawidłowo kolejny adres MAC w routerze Globo GX300 ?

Możesz dać zrzut ekranu z panelu komfiguracyjnego?

Pozdrawiam!

przesyłam screena :

45078665.th.jpg

dopisałam nowy komputer w sekcji MAC Filtering, ale niestety nie działa…

Chodziło mi o panel konfiguracji, dotyczący filtrowania adresów MAC. Z tym, że masz dwie opcje filtrowania MACów, na przełączniku (switchu), czyli po kablu i na punkcie dostępu (access point), czyli sieci bezprzewdowej. W zależności od tego, gdzie stosujesz filtrowanie, pokaż zrzut z odpowiedniego panelu - wireless settings > MAC filtering, dotyczy łączności bezprzewodowej, natomiast Firewall settings > MAC Filtering, dotyczy łączności przewodowej.

Pozdrawiam!

ahh #-o

daje zrzuty:

17343483.th.jpg

obrazekc.th.jpg

I ja dodaje nowy MAC w Firewall settings MAC Filtering ale niestety nie działa i żeby internet ruszył w drugim laptopie muszę wyłączyć filtrowanie w tej sekcji.

Napisz jeszcze, czy chcesz filtrować MACi w łączności przewodowej, czy bezprzewodowej. Z tego co piszesz i widzę, filtrujesz dla łączności przewdowej, czy łączysz komputery w sieć kablem?

Pozdrawiam!

Chyba dla bezpieczeństwa lepiej filtrować łączność bezprzewodową… i myślałam,że tak właśnie mam włączone :shock:

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam- Przez kabel (od routera) łączy się tylko stacjonarny, reszta jest bezprzewodowa od routera

Generalnie chcę się zabezpieczyć (oprócz oczywiście hasła), aby ktoś obcy nie podpiął się do mojej bezprzewodowej sieci

Na sieci bezprzewodowej masz ustawione, że MACi mają być blokowane. Na kablu nie ma sensu filtrować MACów w sieci domowej, bo i tak nikt spoza domu nie podłączy kabla do przełącznika. Jeśli na sieci bezprzewodowej masz ustawione szyfrowanie WPA2/AES i długie oraz skomplikowane hasło, to tak naprawdę nie ma potrzeby filtrować MACów, bo jeśli ktoś złamie jakimś cudem hasło do sieci, to filtrowanie MACów obejdzie w minutę :wink:

Zajrzyj do tego tematu podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html może coś Ci się z niego przyda :wink:

Pozdrawiam!

Przejrzałam temat- dzięki:) mój router nie ma WPA2, mam WPA-PSK, mieszkam w bloku i tak myślę,że chyba wolałabym ustawić jeszcze jakieś zabezpieczenie…i jeśli dobrze zrozumiałam- wcale nie mam włączonego filtrowania MAC sieci bezprzewodowej (ustawia się to w Wireless Settings->MAC Filtering prawda?) Dawno temu ktoś tu na forum pomagał mi włączyć filtrowanie MAC i myślałam,że to właśnie dla sieci bezprzewodowej mam włączone… a tu taki klops

Ustaw w takim razie WPA i jeśli jest taka możliwość algorytm szyfrowania AES.

Rozumiem, może sprawdź jeszcze mój świeży przepis na blogu http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Doda … 29501.html i jeśli masz taką zostosować podany tam przeze mnie sposób ograniczenia dostępu do sieci, to spróbuj też tego.

Tak, włączasz filtrowania i zaznaczasz opcję Allow Only, dodajesz MACi i zapisujesz ustawienia.

Pozdrawiam!