Jak dodać obrazek z dysku do strony w html?

Hej

zrobiłem coś takiego

i niestety jak zapisuje to w html i odpalam stronę to nie wyskakuje mi obrazek. Dlaczego?

Ponieważ html wymaga struktury dokumentu. (body / html). Ponad to obrazek może się nie znajdować w danej lokalizacji (dlaczego nie użyjesz ścieżki bezwzględnej ?). Co pojawia się po włączeniu pliku html’a ? :slight_smile: Btw jeśli wrzuciłeś go na serwer, nie możesz tak umieścić ścieżki do pliku (musisz postawić serwer, użyć swojego ip). Ew możesz wrzucić plik na ftp / hosting zdjęć. Po czym to właśnie do niego link ten wstawić :slight_smile:

Nie nie, nie wrzucałem tego na serwer. Zwyczajnie bawię się html i chciałem sobie przykład zrobić.

Jeśli plik umieszcze w tym samym folderze w którym mam plik strony html to wszystko działa. Oczywiście źródło już podaje bez c:\users i tak dalej, ale w momencie gdy chce wziąć plik z innego foldera i podaje na niego namiary to wyskakuje kwadracik. Czyli, że nie ma zdjęcia.

Obrazki wrzucamy do tego folderu, gdzie mamy pliki strony (najlepiej dla porządku zrobić folder na to przeznaczony np. Images). Wtedy w img src podajemy względną ścieżkę do danego obrazka nie zapominając o rozszerzeniu, czyli np. images/ratusz.jpg

Jeśli zaczniesz podawać ścieżki bezwzględne to nie zadziała ci taka strona, tak samo jeśli pomylisz wielkość liter pliku.

Spróbuj podać ścieżkę c:/users/bond/desktop/obrazki/logo2.jpg - upewnij się, że przeglądarka może obejrzeć ten plik.

Nie widzę powodu dla których miałoby nie zadziałać, ścieżka to ścieżka, a co do wielkości liter to Windows nie rozróżnia czy napisałeś Windows czy windows.

Ty stosujesz adresowanie bezwzględne, a należy stosować adresowanie względne (Tak samo adresujemy gdy pliki znajdują się na zdalnym serwerze) to znaczy takie, że adres do pliku zależy od tego gdzie znajduje się nasz plik html.

Jeżeli plik html znajduje się np. na dysku c:\

to instrukcja będzie wyglądała tak:

logo2.jpg

Jeżeli plik html znajduje się np. w katalogu c:\windows

to stawiamy dwie kropki oznaczające, że mamy się cofnąć do katalogu nadrzędnego czyuli c:\ i z niego wywołujemy nasz plik z obrazkiem:

logo2.jpg

Jeżeli plik html znajduje się np. w katalogu:c:\windows\temp

to należy poinformować przeglądarkę, że należy cofnąć się do katalogu nadrzędnego c:\windows, a następnie do katalogu: c:\

logo2.jpg

Jeżeli plik html umieścimy na pulpicie, to wyświetlenie obrazka nastąpi gdy w pliku html wpiszemy:

logo2.jpg

albo po prostu:

logo2.jpg"

bo katalog obrazki jest katalogiem podrzędnym do tego w którym umieszczony jest plik html.

itd. itd.

PS.

Początkowo pytanie wydawało mi się trochę niepoważne, ale doszedłem do wniosku, że jest to bardzo dobry sposób na naukę adresowania (nie tylko obrazków) stosowanego przy tworzeniu stron na zdalnych serwerach.

Z tymi kropkami informującymi o cofnięciu się do katalogu nadrzędnego czyli poruszaniu się po drzewie katalogów, to jest tak jak na tym obrazku i poruszaniu się samochodem po drogach.

Jeśli znaleźliśmy się w punkcie C, a chcemy dojechać do punktu B, to najpierw musimy się cofnąć do najbliższego skrzyżowania czyli punktu A i dopiero skierować się do B.

image_id: 4461

Czasami trzeba się cofnąć o kilka skrzyżowań by naleźć się na trasie prowadzącej do celu, a czasami nie trzeba w ogóle się cofać tylko skierować się w odpowiednim kierunku czyli adresu do którego zmierzamy. :slight_smile:

Przecież Ci tłumacze, że wszystko działa jeśli podaje położenie logo2.jpg, który jest w tym samym folderze co strona html. Folder ten również znajduje się na pulpicie.

W momencie gdy zmieniam położenie obrazka logo2.jpg. wrzucam go do innego folderu mieszczącego się również na pulpicie i podaje jego położenie to niestety już mi to nie działa.

Obrazek w folderze gdzie jest strona…działa, obrazek w folderze, w którym strony nie ma…nie działa.

A, ja ci też tłumaczyłem.

logo2.jpg

albo po prostu:

logo2.jpg

można jeszcze na dwa inne sposoby

logo2.jpg

logo2.jpg

W tym przypadku plik logo2.jpg znajduje się w katalogu obrazki na pulpicie, a plik z rozszerzeniem hml znajduje się na pulpicie ale nie w katalogu obrazki czyli tak jak chciałeś.

Oczywiście warunkiem koniecznym jest aby katalogi istniały. Istnieje u Ciebie taki katalog jak desktop? Np. u mnie nosi nazwę: pulpit.