Jak dodać program do menu Otwórz za pomocą?

Mam jpegi, które domyślnie otwierają się za pomocą podglądu XP. Zainstalowałem Photophilter i teraz jak chcę cokolwiek za jego pomocą otworzyć z jpega to muszę najpierw uruchomić progsa, dopiero z jego poziomu otwierać jpega. Jak wstawić photophilter do menu otwórz za pomocą?

Czytałem gdzieś, że trzeba pogrzebać w rejestrze i zmienić wpisy, ale nie wiem co zmienić na końcu. Robił już ktoś kiedyś tego typu rzeczy?

A nie ma w opcjach programu “skojarz pliki”? Albo kliknij PPM na plik jpg , daj otwórz za pomocą -> wybierz program domyślny i wybierz tam interesujący cię program. Jeśli nie ma go na liście, to możesz kliknąć w przeglądaj.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi Ci, o to, że jak klikniesz w ikonkę pliku graficznego np. jpg to by otwierało ci się w programie photophilter?

Jeżeli tak jest wiele metod:

Metoda 1sza najłatwiejsza

  • PPM na ikonę z plikiem jpg -> z menu “Otworz za pomocą …” -> “Wybierz program…” -> przeglądaj … podajesz program który zainstalowałeś, (gdzie szukać, możesz spr klikając na właściwości skrótu programu) -> “ptaszkujesz” zawsze używaj wybranego programu …

Metoda 2ga trudniejsza

  • Wchodzisz w mój komputer -> u góry -> Narzędzia -> Opcje folderów -> zakładka “typy plików” szukasz w liście rozszerzenia jpg -> zaznaczasz klikasz zaawansowane -> w akcje zaznaczasz open i klikasz edycja - podajesz ścieżkę do programu.

Metoda 3cia najlepsza, skojarzenia wielu plików które obsługują program

  • Nie znam programu dlatego będzie to trochę podane po macoszemu.

  • W chodzisz w Ustawienia/Opcje/Preferencje programu

  • Szukasz tam opcji skojarzenia plików/typy plików/otwieranie plików

  • I tutaj może być jakaś lista bądź tabelka czy coś w tym stylu, wybierasz z niej interesujące Cię rozszerzenia, i dajesz skojarz.

Pomysł 1 - nie zapamiętuje, sprawdzałem tysiące razy

Pomysł 2 - zmieniam, widać, że jako open jest Photophilter, ale i tak otwiera w przegląd faksów

Pomysł 3 - no właśnie nie mogę nic podobnego znaleźć