Jak dodać swoje oprogramowanie do portalu? To możliwe?

Mam pytanie, od jakiegoś czasu próbuje dodać swoje oprogramowanie PELock i .netshrink

 

do sekcji http://www.dobreprogramy.pl/Inne-programy-dla-programistow,Programy,Windows,257.html

 

Wysyłam maile na adres redakcyjny, ale żadnych informacji zwrotnych nie otrzymuję, nie wiem czy moje wiadomości lądują w spamie, czy po prostu są ignorowane…

 

Jakiś czas temu pomagałem znajomemu dodać tutaj program StrongRecovery i dopiero po rozmowie telefonicznej udało się jakoś ruszyć temat.

 

Czy zatem ktoś wie jak ruszyć ten temat z miejsca? Do kogo może się odezwać?

 

Trochę zastanawia fakt, że promowane są zagraniczne programy, a gdy próbuję dodać coś z polskimi korzeniami to trafiam na mur…

Tak to już jest na DP :slight_smile: Im dłużej ich nękasz :slight_smile: tym lepiej :slight_smile: Czasami przy dodaniu update trzeba się napocić :slight_smile: przy jakimś bardziej znanym sofcie też trzeba się na wysyłać tych maili :slight_smile: Może ci się uda :slight_smile:

No kurcze, ale spamować ich też nie chcę, szkoda, że nie ma uniwersalnego mechanizmu na dodawanie aplikacji.

Był taki mechanizm, ale najwyraźniej się nie sprawdził.

No tak, portal z oprogramowaniem i brak mechanizmu dodawania oprogramowania. To ma sens :wink:

 

Ani nie wspierają formatu PAD, ani nie mają żadnych form do dodawania oprogramowania, a próby kontaktu z redakcją spełzają na niczym. Najbardziej znany zagraniczny serwis Download.com jakoś to wszystko obsługuje i całkiem dobrze sobie radzą.

 

Nie brzmi to zbyt dobrze jak się tak nad tym zastanowić…

Pracujemy nad całkiem nowym formularzem dodawania propozycji programów, będzie nawet przy tej okazji mała akcja-konkurs dla czytelników.

 

Tymczasem propozycje można zgłaszać mailowo, nie na wszystkie maile odpisujemy bo propozycji jest masa, ale z tego co widziałem to wczoraj dostałeś potwierdzenie, że program zostanie dodany do bazy o czym otrzymasz osobne powiadomienie.

Na pewno by się to przydało, zwłaszcza dla autorów oprogramowania.

@Krogulec Zainspirowane BugTrackerem (jest takie zgłoszenie)?

Ten temat przewijał się ostatnio kilkukrotnie więc powiem, że zainspirowane ogólnie rozmowami z użytkownikami i coraz większą liczbą maili jaka do nas trafia ws. dodania oprogramowania :wink:

 

Przypomnę, że poprzedni formularz zdjęliśmy ponieważ wpadały tam tony zgłoszeniowego spamu, ciężko się było wyłowić wśród propozycji coś sensownego. Wiele zgłoszeń dotyczyło programów które już mieliśmy w bazie, albo programów które użytkownicy chcieliby mieć w pełnej wersji (Microsoft Office, Adobe Photoshop), był też prawdziwy zalew programów do fakturowania - dostawaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń samych programów do fakturowania miesięcznie.

 

Decyzja o zdjęciu formularza była jednak przysłowiowym wylaniem dziecka z kąpielą. Dodajemy bowiem cały czas nowe aplikacje, ale siłą rzeczy pomijamy jakąś część wartościowych nowości. Stąd też na pewno formularz zostanie przywrócony, będzie on też w dwóch wersjach - dla użytkowników i autorów (z obsługą PAD).

 

Stanie się to najpewniej jeszcze w te wakacje…

Format PAD jest już spisany na straty, ASP przekazało go prywatnej firmie i w nowej wersji usunięto z niego m.in. element URL wskazujący na plik PAD na serwerze autora, można jedynie hostować go na http://appvisor.com/ co wiąże się z opłatami na dzień dobry http://appvisor.com/software-promotion/ oraz limitami aktualizacji softu (3 razy na rok chyba) :wink:

 

Fajnie by było widzieć coś takiego jak “Dodaj do tej kategorii”

Napisz w e-mailu że oferujesz dać trochę kasy to odezwą się szybciej niż myślisz.

Skąd wiem ? Znajomy tak spróbował oczywiście napisać o kasie tylko jako “podpuchę” aby odpisali… czyli oni widzą e-maile tylko im się nie chce za darmo czegoś dodać.

fakt jest tylko taki że autor softu jak ma już problem dodać to już lekka kastracja tego serwisu jest :slight_smile: Na wiele innych portalach jest dużo wiecej programów do wyboru praktycznie w każdej kategorii :slight_smile: Nie mówiąc o tym że na DP jest masa softu nic nie warta praktycznie :slight_smile:

No to formularz dodawania dla zalogowanych użytkowników np. z paroma odznakami jako zabezpieczenie.

Odznaka “Autor aplikacji” dla raz przyjętego softu mogłaby nadawać flagę aktualizacji / uzupełnienia informacji, która byłaby triggerem dla załogi portalu.

 

W drugą stronę: niby własny serwer z downloadem to nie jest jakaś wielka sprawa, ale DP mogłoby pozytywnie oceniane aplikacje obejmować jakimś patronatem czy coś. Taki @Kaworu tego pewnie nie potrzebuje (chociaż od przybytku głowa nie boli), bo jego WTW jest szeroko znane, ale jak pokazuję moim userom konwertery Jacka Pazery, to jest wielkie WOOOW “czemu nie wiedzieałem o tak dobrym polskim programie”

 

Minęło 2 tygodnie odkąd uzyskałem informację, że moje oprogramowanie zostanie dodane do portalu.

 

Oczywiście nie zostało dodane. 0 informacji, 0 prób kontaktu.

 

I oczywiście nikt z redakcji nie odpowiada na maila w tej sprawie.

 

Chyba sobie podaruję ten portal, społeczność fajna, no ale nie spełnia swojej funkcji i do swojej nazwy nawet nie pasuje…

 

Przykład z zagranicy: Softpedia, wysłałem im maila, po dniu zrobili swoje screenshoty, review, wrzucili i jeszcze podziękowali i pogadali chwilę. Można? Nie wiem, czy tutaj jak sugerował kolega wyżej oni oczekują zapłaty, ale jeśli tak to mogłoby to być wyraźnie zaznaczone.

 

Zamiast tego dostałem 2 ostrzeżenia, żebym nie używał nazwy swojej własnej firmy jako tytułu użytkownika, bo się kojarzy z moją firmą (serio?) i za link do mojej strony firmowej w stopce (no bo to moja strona firmowa). Czyli potrafią szybko działać jak chcą. Czekam na kolejne ostrzeżenie, że logo którego używam, jest logiem mojego oprogramowania.

 

Ostrzeżenie dostałeś jedno a nie dwa, jeżeli masz  na myśli naszą rozmowę na PW to wyjaśniłem o co mi chodzi, bez wyciągania konsekwencji regulaminowych.  Być może Moderator trochę za mocno zareagował, ale mamy masę użytkowników, którzy otwierają konta tylko po to aby wypromować swoją firmę, lub zarobić. Forum to nie słup ogłoszeniowy.

 

Prosiłem wcześniej o zapoznanie się z regulaminem, kolejny raz go złamałeś bo go nie znasz, jak sądzę, kolor czerwony i zielony jest zarezerwowany dla Administracji i Moderacji. Jeżeli masz dalsze pytania w sprawie regulaminu forum to proszę o kontakt na PW. Offtop będzie kasowany.

Dostałem drugie i teraz trzecie. Jak widzicie redakcja potrafi sprawnie i skutecznie działać, szkoda, że nie w tym co przyniosłoby temu portalowi naprawdę uznanie.

 

Ty drogi administratorze promujesz materiał wybuchowy używany do zabijania ludzi

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Semtex

 

“Semtex became notoriously popular with terrorists because it was, until recently, extremely difficult to detect,[2] as in the case of Pan Am Flight 103.”

 

“The new explosive was widely exported, notably to the government of North Vietnam, which received 14 tons during the Vietnam War. However, the main consumer was Libya; about 700 tons of Semtex were exported to Libya between 1975 and 1981 by Omnipol. It has also been used by Islamic militants in the Middle East and by the Provisional Irish Republican Army (IRA) and the Irish National Liberation Army in Northern Ireland.”

 

Czy promowanie materiału wykorzystywanego w bombach do zabijania ludzi, terroryzmu i metod wybieranych przez terrorystów jest zgodne z regulaminem? Może sam powinieneś zmienić nicka?

Ochłoń… Kłódka.