Jak dodać wartwy i zmienic kolor pędzla

Witam.

Dziś zainstalowałem Gimpa 2.2 dodam, że przez te 2 problemy i więcej nie wykonałem połowy tutków. Otóż na wstępie gdy daje połączenie warst obojętnie jak, i tak mam 1 warste która edytowałem ostatni raz chyba ;PP ale tak czy siak wszystkie niby sie łączą ale jest jedna. Np był tutek żeby zrobić na 3 warstwach rużne kolory i wyjdzie ogień to tak zrobiłem. I klapa musiałem na jednej kilka kolorów. @ problem to to że nie wiem gdzie zmienić kolor pędzla??

Porchekarera , jak sprawuje się wersja 2.4.6?? Co do drugiego problemu (pytania) to chcesz zmienić kolor pędzla trwale, czy tylko na chwilę, tzn. do jednego obrazu, a potem mieć czarny standardowy?? Jeśli trwale, to musisz otworzyć jego plik w GIMP-ie z rozszerzeniem .gbr, którzy będzie w X:/Documents and Settings/Nazwa użytkownika/.gimp-2.4/brushes , gdzie X to partycja z zainstalowanym w/w programem. Jeśli potrzebna Ci druga opcja przeze mnie opisana to musisz zmienić kolor pierwszoplanowy, czyli kliknąć na ikonkę kolorów w głównym oknie (czarny na wierzchu, biały pod spodem), wybrać odpowiedni kolor i kliknąć na OK.

E nie zrozumiałem chce na chwile zmienić pędzel, wiadomo piurem się da ale to co innego :stuck_out_tongue_winking_eye:

strona do Gimpa portable http://portableapps.com/apps/graphics_pictures

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Porchekarera , więc masz takie 2 kwadraty (czarny i biały) w głównym oknie GIMP-a (narzędziówce), klikasz na czarny i zmieniasz kolor na jaki chcesz.

tJak się robiło render help tzn. wycinalo postać za żadne skarby nie mogę znaleźć tutka…

Zobacz tu index.php?topic=1219.0