Jak dodać wpis do rejestru nie włączając systemu?

Witam

Czy ktoś wie, jak dodać wpis do rejestru Windowsa Visty Home Premium, ale nie włączając go? W sumie to nie mogę załadować systemu (bo coś popsułem), a teraz jestem prawie pewien że dodanie wpisu zarazdzi na problem (ale nie dopytujcie się czemu, nie chcę pół strony napisać na ten temat). Generalnie system się nie włącza, ładuje sie dłużej niż zwykle i potem bluescreen. Ale inny niż zwykle, zawiera tylko 4 linijki, a nie jak zwykle na całą strone i odrazu się komp resetuje, więc nie mogę nawet powiedziec co tam jest.

Ale wracająć do tematu. Wie ktoś jak dodać wpis do rejestru w takim przypadku, kiedy system nie chce się włączyć? Również w trybie awaryjnym. Acha, odrazu powiem, że nie mam płytki od Windowsa, więc konsola odzyskiwania systemu nie wchodzi w grę (gdyby nie to, to by nie było w ogole tego tematu).

Czekam na jakieś sugestie.

Pozdrawiam

http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

Tutaj masz bootowalny program do edycji rejestru systemu Windows. Wystarczy nagrać go na płytkę/dyskietkę, odpalić komputer bootując z tego nośnika, na który nagraliśmy, wybrac partycję, na której zainstalowany jest system Windows i przejść do edycji rejestru systemowego.

No niestety:( program nie działa tak jakbym chciał albo ja nie umiem go obslużyć. Bo potrzebuje (zapomniałem o tym napisać na początku) takiego programu, który będzie edytował rejestr, ale również który będzie mógł importować z pliku do rejestru. A ja nie znalazłem takowej opcji w programie, który mi podesłał Kojot.

Także, ktoś może mi dopomóc, jak importować z pliku do rejestru dane, nie uruchamiając systemu?

Zastanów się nad użyciem WinPE i spod niego łatwo uruchomisz to co chcesz w tym także edytor rejestru ten z windows lub jakiś inny, sprawdz sama, prostszego sposobu chyba nie ma.

Kolego anczorek gdybym miał płyte instalacyjną Windowsa, to bym w ogole nie pisał tego tematu. Zresztą napisałem na samym początku, że takowej płyty od Visty nie mam. Mam tylko płytke która dostałem z laptopem, a tam nie ma klasycznej instalki tylko tak jakby obraz dysku, czyli nie mam jak uruchomic WinPE.

Ale pewnie masz partycje do przywracania systemu więc mozesz z niej skorzystać.

Lena®, brak płyty instalacyjnej to najmniejszy problem. W sieci udostępniają gotowe obrazy ISO z samym WinPE, można też samemu takie coś przygotować, nic trudnego tylko trzeba chcieć.

reksio009 dzieki za rade. Nawet nie wpadlem na pomysl, ze cos takiego moze byc w sieci. Inna sprawa, ze nie wiedzialem ze to czego mam szukac to WinPE. Ale teraz juz wszystko sie udalo, znalazlem, wystarczy sciagnac i mysle ze dalej jakos pojdzie.

Felippe82 ja mam plytke do przywracania systemu, ale jednak ja bym wolal nie kasowac wszystkiego odrazu. Chcialbym moc wejsc do systemu, bo za duzo tam jest danych zeby od tak, wszystko skasowac. Dlatego to WinPE bardziej mi sie przyda.

Dzieki wszystkim, temat zakonczony. Nie mam wiecej pytan z mojej strony