Jak dodać wpis na blogu z obrazkami


(edmun) #1

Witam serdecznie

 

Naszykowałem mniej więcej 30-to stronicowy wpis na bloga z dokładnym opisem jak z Raspberry Pi stworzyć serwer VPN, jednakże za nic nie wiem, jak podlinkować screenshoty (zrzuty ekranu). Na tyle ile mi starczyło czasu w pracy, na tyle poświęciłem go żeby odnaleźć jakiś "poradnik dla początkujących blogowiczów dp.pl" ale nie znalazłem. Czy jpgi należy linkować na zewnętrznych serwerach? Jeśli tak - to jakie są polecane? Jakiego kodowania należy użyć? Html czy bbcode ? obrazek.jpg

Czy istnieje możliwość podglądu wpisu przed wysłaniem? I jak dodać aktualnie dodawany "wpis do bloga" do jednej z utworzonych serii. 

 

P.S. Te 30 stron to wyszło w Wordzie, bez formatowania i bez zmniejszania grafik, więc na żywo nie będzie tak długo :slight_smile:


(Drobok) #2

(bachus) #3

Ja z reguły wrzucam na serwer. Najwygodniej w edycji zrobić tak:

  • zmienić sobie nazwy na kolejne liczby (np. 1.jpg, 2.jpg itd.)

(edmun) #4

Jak na razie działa mi to bez zarzutu. Ile sesji? Nie wiem. Urządzeń przenośnych mam może z 6 i nigdy nie musiałem używać ich na raz. Podejrzewam że Raspberry nie zastąpi prawdziwego serwera VPN w celach biznesowych, ale kto wie. 

 

Drobok, dziękuję za linka. Na szybkiego zajrzałem i powiem krótko, ten kto to projektował musiał mieć dojście do bardzo dziwnych specyfików. Jutro zobaczę jak to wyjdzie w praktyce bo i tak nie mam co w pracy robić. 

Po VPN spróbuję napisać jak dodać serwer PXE w celu bootowania z sieci LAN. Sam dopiero zrobiłem swojego więc może to trochę potrwać zanim powstanie z tego dokumentacja. 

Chyba że preferencje będą inne to zrobię rozpiskę jak zrobić serwer torrent ów. Kilka dni temu kupiłem kolejne Raspberry plus czujnik ruchu plus kamera i będę montował coś do monitoringu bo w nocy ktoś bardzo chciał auto komuś zwinąć sprzed domu. 

 

Ok. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pierwszy wpis utworzony. Utworzenie pliku w wordzie zajeło mi z pół dnia a przerzucenie tego dla dobrych programów kolejne pół dnia. Ehh… jakże nieprzyjazny jest ten edytor :slight_smile: (w szczególności galeria, która nie dodaje wszystkich plików na raz i również nie dokuje na górze ekranu, przez co każdy powrót do przycisku “Galeria” to kilkanaście sekund przewijania strony :smiley: )

http://www.dobreprogramy.pl/Raspberry-Pi-jako-serwer-VPN,Blog,69079.html

Temat można zamknąć. Udanych świąt (lub świątecznego czasu)


(Dimatheus) #5

Hej,

Blog do serii można dodać dopiero po opublikowaniu. Wchodzisz w edycje Twojego bloga i korzystasz z przycisku Serie.

1a3e31c7cb6a.jpg

Pozdrawiam,