Jak dodać zainstalowaną gre do steam?

Mam taki wydaje się głupi problem jednak po kolei?

Kupiłem sobie euro truck symulator 2 Złota edycja

Konkretnie to https://cdp.pl/gry/euro-truck-simulator-2-zlota-edycja

Teraz tak pojawiła sie opcja pobrania instalatora tej gry po sfinalizowaniu zakupu.

Pisze że to jest wersja korzystająca ze steam.

Odpalam instalator instaluje sie normalnie Po uruchomieniu prosi o klucze wpisuje gra sie aktywuje przysyłają mi podziekowanie.

Teraz steam podczas instalacji powinien się włączyć nie włączył sie

Gra działa mi normalnie ale nie mam jej na steamie.

Co ciekawe te same klucze wpisałem do steama dodało mi gre bez problemu ale każe mi ją jeszcze raz pobrać.

Teraz jak pokazać steamowi że ja już mam ją zainstalowaną

Najpierw zainstalowałeś grę a potem Steam ? Hmm dziwne że w ogóle Ci się to udało. Musisz wyinstalować tytuł. W steamie najpierw podać klucz - przypisać grę do konta, a potem zainstalować tytuł. 

Gra jest dostępna w wersji z i bez Steam. Jeden klucz działa w dwóch wersjach, a instalator na cdp.pl jest tylko dla wersji non-steam.

Ja stema miałem wcześniej. poprostu w sklepie na tej stronie pojwiał sie opcja pobór instalatora pobrałem.Odpaliłem to co pobrałem wybrałem folder instalacji i poszło.Instalancja sie zakończyła.

Odpaliłem gre z ikonki poprosiła o klucze wpisałem gra działa.

Uruchamiam steam patrze gry tam niema w mojej bibliotece.

Tak z głupoty wziołem aktywuj produkt wpisałem klucz i ku mojemu zdziwieniu gra sie dodała do mojego  steama. Tylko że steam każe mi jeszcze raz ją pobrać a mi sie nie chce jej jeszcze raz pobierać.

Czyli tak jakby gra na steama działa bez steama jak to możliwe

Niech mi ktoś powie jak pokazać stemowi że mam gre zainstalowaną i że nie musze jej pobierać

Nie da się. Biblioteki steam mają swoją lokalizację w innym miejscu i nawet gdybyś fizycznie przeniósł całą zawartość w miejsce gdzie steam ma swoje pliki z grami, zapewne nic by steam nie wykrył. Nic nie poradzisz - jeśli chcesz widzieć postępy w steam, musisz ja ponownie pobrać. 

Tak jak pisałem - instalator z cdp.pl jest w wersji non-steam, czyli nie wymaga Steama.

Jak chcesz używać wersji Steam to musisz pobrać grę od nowa przez steam.

Po prostu niektórzy producenci pozwalają dodać klucz swojego produktu na platformę od Valve, ale wtedy trzeba ściągać wszystko od nowa (chociażby ze względu na inne sumy kontrolne dla niektórych plików).

Tak tylko że w piśmie cd action są gry na steam to instalotor sam wykrywa ci steam uruchamia go wpisujesz klucz ale plików gry nie pobiera z internetu tylko z płyty instaluje.

Myślałem że ten instalator zadziała tak samo a tu kurcze podwójna robota

Zawsze dodając grę do steam, można anulować pobieranie plików z neta i załączyć np. instalację z płyty i na odwrót. W Twoim przypadku jest inaczej, bo aż dziwne że Steam nie zareagował, ale czemu tak się stało, to ja nie wiem.

No mnie też zastanawia brak reakcji No ale spoko pobrałem raz jeszcze i spoko ale na przyszłość bede wiedział żeby uważać na te ich instalatory

Temat do zaknięcia