Jak dodać znak "Ω" na klawiaturze?

Witam.

Nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieszczam temat ale jak by źle to moderatorów proszę o nie kasowanie.

Chcę mieć na klawiaturze znak omega " Ω". Może być umieszczony pod jakimś skrótem lub znakiem którego nie używam.

Czy jest taka możliwość ? Proszę o pomoc.

Przytrzymaj lewy Alt i wystukaj na klawiaturze numerycznej: 937. Ale nie we wszystkich programach to działa.

Jeżeli masz możliwość zainstalowac język grecki /XP/ ustaw na ten język i szukaj klawisza lub skopiuj i wklej z jakiejś greckiej strony.Zależy jak często używasz tego znaku.Na codzień czy sporadycznie .Spróbuj też z klawiatury ekranowej.Może ktoś ma lepsze pomysły.Nie jestem alfą i omegą ![-o<

Właśnie używam często i chciałem mieć wszystkie znaki tak jak mam ale z dodatkową "Ω"

http://www.dobreprogramy.pl/Keyboard-La … 11875.html

Sprawdź, czy nie ma nowszej wersji (tzn. 2.x).

Mam ten program i nie umiem tego nim zrobić .

Chyba nie idzie.

Da się :wink: Musisz znać kod w Unicode.

Alt+937.

Tak to u mnie wygląda:

82983802054551960991_thumb.jpg 14415169592771852849_thumb.jpg 11952521292366768411_thumb.jpg

Niby jest Ω i nawet pliki do zainstalowania powstały które zainstalowałem i dalej nic !

W XP po włączeniu greckiego Ω lewy shift+v,działa jak widzisz na forum i w Wordzie.

Dzięki stalesz działa. Szkoda tylko że język muszę zmieniać, bo zawsze miałem wyłączony pasek języka-szkoda miejsca i czasami mi się przełączył język (“y”“z”).

Temat nadal aktualny może ktoś ma jakieś inne propozycje. Może ktoś dokładniej objaśni jak to zrobić w programie Keyboard Layout Creator

To można skonfigurować. Możesz zrobić tak, że przez Ctrl+Shift nie będziesz włączać układu polskiego maszynistki, a właśnie układ grecki.

Tak Ctrl+shift zmieni Ci aktywny język z polskiego-programisty na grecki.Nie musisz tego robić na pasku języka.

OK. zostaję przy greckim, ta opcja nie jest taka uciążliwa. Dzięki wszystkim za pomoc.