Jak dodawać newsy na strone głownej


(Poi992) #1

Siema! Mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu zacząłem się bawić html5 , mniej więcej jestem wstanie stworzyć stronę od zera. Co prawda prostą ale coś wychodzi. Chciałbym zapytać na jakiej zasadzie dodaje się newsy na stronie głównej? Za każdym razem trzeba pobierać plik html, przerabiać go i wrzucać ponownie na serwer?? Czy to jakoś logując się do panelu administratora?? Ale jak? Drugie pytanie to robiłem stronę prymitywnie. Tworzyłem menu jako strona główna dawałem nazwę link stworzony na hostingu a jako strony poboczne dawałem odnośniki ( które tworzyłem kopiując główny plik html i przerabiając go ) I tak jak menu miało 3 opcje ( podam prosty przykład) :

1) Strona główna ----> wwww.mojaszkola.pl

2) Plan lekcji ----> ( odnośnik do pliku html) planlekcji.html

3) Zdjęcia ----> ( odnośnik ) ---> zdjecia.html

Czy robiąc w ten sposób strona jest zrobiona poprawnie?? Czy da się jakoś krócej zrobić to?


(Drobok) #2

Tak strony robiło się dawno temu. Teraz wykorzystuje się języki działające po stronie serwera by dynamicznie zmieniać treść. Poczytaj np o php :slight_smile:


(YoJoe) #3

Jeśli nie potrzebujesz całej platformy CMS do zarządzania wszystkim, a tylko niusami, użyj w miarę prostego skryptu php do tego: http://sourceforge.net/projects/epnm/

Podobnych jest opór.

Odnośnie html-owego menu, tworząc relatywnego hrefa do statycznego pliku, poprzedź go slashem ( a href=" / zdjecia.html" )


(Gerard Zurek) #4

Ja polecam CuteNews. http://www.Cutephp.com .

Mąż tam jedną platformę do zarządzania, a umieszczasz za pomocą funkcji include gdziekolwiek chcesz.