Jak doinstalować pakiet gcc

Witam!

Proszę przeczytać posty od [94] do [98] (numerki postów są po prawej stronie posta).

http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=4849593&N=1

Mam sterowniki te źródła:

http://download.gna.org/eagleusb/eagle- … .0.tar.bz2

I nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić. Powiedizli mi tam abym zainstalowal gcc i kompilatora c. Ale nie wiem co trzeba (jedna osoba napisala to a druga to)

Tylko ja nie wiem jak zainstalować :frowning:

Mój modem Sagem F@st 800. Neostrada 128.

Mam Fedorę Core 4 i GNOME. Piszę,że mam GNOME ponieważ wiele osob uzywa KDE a w GNOME jest troche inaczej i prosilbym o rady na niego.

Proszę o rady krok po kroczku (dosłownie) jak dla laika.

Potrzebujesz pakietu gcc - to właśnie jest kompilator języka c

No dzięki.

Tylko jak go zainstalować. Jak wczesniej pisalem prosze o rady jak to zrobic doslownie kroczek po kroczku.

Oczywiście on jest na plytce (tam Mi napisali)

PS. Teraz muszę spadać. ale będę o 19 więc proszę napisać, nie musicie sie zbytnio spieszyc bo przeciez na 19 tego potrzebuję :mrgreen:

Sorki, ale podstaw nie mam zamiaru tłumaczyć. Instalujesz go tak jak każdą inną paczkę. A masz go na płytach z FC.

Tylko, że ja jestem kompletnym laikiem w linuxie.

I najlepiej prosilbym aby ktoś z forumowiczów Mi to wytlumaczyl ktroczek po kroczku, wtedy bardziej moze zrozumiem. Proszę tak :slight_smile:

Bo jak znajdę na google to może nie zrozumiem i w tych wszystkich (alo większości) poradnikow w necie o linuxie jest na poziomie dla uzytkownikow linuxa srednich.

Mam jedną płytę DVD. Więc pewnie na niej jest.

Na górze działu jest wątek dla początkujących. Radzę się z nim zapoznać.

Wpisanie w Google linux+podstawy lub “podstawy linuksa” też nie będzie złym pomysłem. Jak już trochę poczytasz i załapiesz, to dopiero wtedy za Linuksa się bierz.

A opisów instalacji neostrady pod Linuksem jest cała masa. Nawet takich krok po kroku. Wystarczy poszukać (chcieś poszukać??)

Złączono Posta : 28.03.2006 (Wto) 17:26

Jest na 100%. I na 100% w FC jest jakiśmenadżer pakietów, i nawet nie będziesz musiał tego ręcznie szukać.

Właśnie znalazłem jeden ale na Fedorę 3. I próbuję od niedzieli rana i coś nie wychodzi. I okazalo sie, ze potrzebuję tego gcc aby zainstalować.

eeeee. Czytałem ten wątek nie raz. Linki troszkę przeglądałem.

Ale prosiłbym jednak jakiegoś forumowicza o opisanie. Będzie Mi łatwiej zrozumieć i zainstalować. Bo już od dwóch dni próbuję i nic, denerwuje Mnie to już trochę, ze tyle czasu nic.

Przede wszystkim, próbujesz instalować bardzo starą wersję.

Niekoniecznie musisz kompilować ze źródeł to musisz doinstalować pakiet gcc (i chyba gcc-devel, nie pamiętam jak w fedorze)

Możesz spróbować z tą paczką:

ftp://ftp.pbone.net/mirror/remi.collet. … i.i686.rpm

PS. I zmień tytuł wątku na bardziej odpowiedni do problemu

msliwa Tam Mi napisali, że może być ta, więc niech zostanie ta (mi szczerze mówiąc jest to obojętne). Tylko aby zainstalować neostrade.

Proszę, niech ktoś powie kroczek po kroczku jak zainstalować ten pakiet gcc. :roll:

A czy do instalacji tej paczki do której podałeś linka nie trzeba instalowac tego pakietu gcc ani zadnego innego ??

Tytuł zmieniłem już, myślę, że ten lepszy jest. Jeżeli ten też zły to napisz to zmienię na jeszcze inny bo nie chcę aby temat poleciał do śmietnika.

To co podał Ci msliwa to już gotowe, skompilowane i “spaczkowane” sterowniki, więc nie potrzebujesz gcc.

Dziękuję msliwa :slight_smile: Zainstalowalem tą paczkę co podales do niej linka. Teraz musze tylko skonfigurowac połączenie i mam problemik. Przecztajcie posty od [132] do [143] moje (Adam9870) oraz @d@m.

http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=4849593&N=1

Może ktoś pomóc ?? :roll:

adam9870 , jak masz jakiś problem, to opisuj go tutaj, a nie każ nam skakać po innych forach.

Zainstalowałem tego rpm-a do którego podał link msliwa (instalacja poszła dobrze, tzn. bezproblemowo). Potem chciałem skonfigurowac połączenie wiec w konsoli wpisalem polecenie (z rota oczywiscie):

no i pokazala sie lista dostawcow, to wpisalem PL01 i kliknołem Enter. Pytalo o haslo i itp rzeczy od neostrady. Wszystko podalem dobrze i na koniec jest:

Ładowanie modułu … (i po chwili) pojawia się error

Ładowanie modułu errror

Na innym forum Mi napisali, że może to byc wina tego, ze nie mam zainstalowanego któregoś z tych pakietów:

To sprawdziłem czy mam wszystkie i okazalo się, że nie mam zainstalowanego:

kernel-devel-2.6.11-1.1369_FC4.i586.rpm

to zainstalowałem. Ale nadal to samo.

To wziołem w konsoli wpisałem:

potem:

potem

no i aby sie połączyć:

I po wpisaniu ostatniej komendy pojawilo sie, ze modem nie moze wykonac polączenia czy coś :roll:

Proszę o pomoc. :slight_smile:

Oczywiście rady kroczek po kroczku.

PS.Moja dystrybucja to Fedora Core 4

Środowisko GNOME (nie wiem ktora wersja ale nic nie zmienialem, nie aktualizowalem go).

Karnel mam nie zmienany. Chyba 2.6.11

Wszystkie polecenia oczywiście z pod rota wykonywalem…

Znalazłem w jednym KŚ Ekspert jak zainstalowac neostarde tylko tam pisze jak w KDE to zrobic i prosilbym przynajmniej jak zmienic GNOME na KDE w tej Fedorze to moze sie uda :slight_smile:

Złączono Posta : 31.03.2006 (Pią) 20:22

nikt nic nie wie ?? :frowning:

Złączono Posta : 02.04.2006 (Nie) 11:46

problem nie aktualny.

proszę nie dopisywać się do tematu.